Dom Nad Kanałem

Agatha Christie Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Tommy i Tuppence (tom 4) Seria: Kolekcja Hachette: Agatha Christie kryminał, sensacja, thriller
By the Pricking of My Thumb
kryminał, sensacja, thriller
837184719X
Anna Bańkowska
Kolekcja Hachette: Agatha Christie

Mam już na swoim koncie kilkanaście książek Agathy Christie i ta ogromnie mnie rozczarowała.
Mam wrażenie, że akcja nie została "po równo" zaplanowana. Początek-wprowadzenie to dosyć zabawne, lekkie dialogi. Dosyć późno wydarza się morderstwo. Fragment między morderstwem a rozwikłaniem zagadki trochę nużący i teoretycznie "nic" się nie dzieje. Sama końcówka (jakieś 5 stron)...

Była to jedna z pierwszych tej książek autorki, z którą miałam styczność. Po wcześniej przeczytanych "Dwunastu pracach Herkulesa" byłam sceptycznie nastawiona do twórczości Agathy Christie, jednak dałam szansę tej książce i nie żałuję.
Widziałam opinie innych, w których ludzie wyrażali się niezbyt pochlebnie na temat dwójki głównych postaci. Wiem, że nie każdy lubi takich...

Ciekawie, zaskakująco, retro.

Zacytuję poprzedniczkę:
"Tommy i Tuppence Beresfordowie łamią starą jak świat zasadę kryminałów, która powtarza, że genialny detektyw musi być singlem... Sherlock, Poirot, Marple i tu nagle pojawia się małżeństwo Beresfordów. Zabawni, genialni i wiecznie szukający przygód."
krótko i na temat. Do tej pory nie zastanawiałam się nad "ów samotnością" bohaterów kryminałów, ale...

W domu starców doszło do morderstwa i Tuppence to udowodni, nie ważne, że Tommy ma wątpliwości.

Jeżeli chcecie zapoznać się z...

Bardzo irytujący przekład (już pomijając fakt, że Tuppence cały czas jest porównywana do teriera i dyskryminowana przez męża, przy czym cały czas twierdzi, że są wspaniałą parą). Cała fabuła jest bardzo przekombinowana, za dużo za słabo wykreowanych postaci, które pojawiają się z nikąd. Czytało mi się bardzo nieprzyjemnie, a do tego zakończenie bardzo mało satysfakcjonujące

Uwielbiam!

Agathę Christie kocham, wielbię i szanuję od zawsze. Była, jest i będzie dla mnie królową kryminałów, której żaden pisarz ani pisarka nie zdołają zdetronizować.
Jej powieści, mimo że pokryły się odrobinę patyną nadal zaskakują czytelnika wyrafinowaną intrygą i żelazną logiką. Uwielbiam też jej książki za niepowtarzalny sielski klimat angielskiej prowincji oraz kreacje...

Świetna!! Wprost genialna! Historia po części mroczna, a zarazem logiczna i trzymająca w napięciu. Najlepsza z książek Agathy Christie jaką do tej pory czytałam.

Z racji tego że z twórczością Pani Agaty Christie nie trzymam się kolejności czytania tomów od pierwszego do ostatniego to ten ostatni tom losów Tommyego i Tuppence jest dla mnie pierwszym. W tym właśnie tomie poznałem wyżej wymienionych detektywów . Wrażenia ? Cóż.. napewno nie jest to poziom Herkulesa ale i tak czytało się świetnie. Intryga na mega plus jak i sami...

2 196
  • Agatha Christie