Elmer i hipopotamy

2003-01-01
32 min.
Dominika Dominów
opowiadanie dziecięce angielskie Elmer

Okładka książki Pan Pierdziołka spadł ze stołka Katarzyna Cerazy, praca zbiorowa
Pan Pierdziołk... Katarzyna Cerazy, p...
Okładka książki Synek Gruffala Julia Donaldson, Axel Scheffler
Synek Gruffala Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Mama Mu buduje Sven Nordqvist, Jujja Wieslander, Tomas Wieslander
Mama Mu buduje Sven Nordqvist, Juj...
Okładka książki Jak tata się z nami bawił Mati Lepp, Ulf Stark
Jak tata się z... Mati Lepp, Ulf Star...

Nie przekonuje mnie ten kolorowy słoń. Zamysł tego opowiadania jest dobry i widzę go wyraźnie (jako dorosły człowiek),ale dialogi i narracja są tak słabe, że nie udaje się tego przekazać młodszym czytelnikom.
A sam Elmer zdaje się być tylko kierownikiem akcji... Całość jest po prostu dziwna.

To ważna pozycja a może nawet obowiązkowa pozycja w bibliotece każdego Malucha. Historia o tym, że trzeba zrozumieć innych i pomagać sobie nawzajem. polecam

"Elmer", to naprawdę wyjątkowa książka. Bajecznie kolorowe ilustracje, od których trudno oderwać wzrok. Świetnie napisane opowieści - każda zawiera w sobie morał, a mimo to, czyta się ją lekko i przyjemnie. I ten cudowny pomysł, aby bohaterem książki był kolorowy słoń - w kratkę.
Elmer zdecydowanie wyróżnia się na tle innych słoni. Jest wyjątkowy, chociaż czasem wolałby być taki, jak jego rówieśnicy. Wraz z nim dziecko odkryje czym jest tolerancja i co sprawia, że każdy z nas jest inny. I że owa odmienność wcale nie jest zła - sprawia, że życie staje się barwniejsze.
Książkę polecam dla dzieci już od 2 roku życia. Sądzę, że ta tętniąca życiem dżungla zainteresuje nawet najbardziej rozbrykane szkraby. To jedna z niewielu książek, w której ma się wrażenie, że ilustracje ożywiają. Na każdej stronie dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, które przyciągają uwagę.

Bardzo miły Elmer, chociaż nie mój ulubiony.
Tym razem uczy współpracy i pomagania sobie w ciężkich chwilach.
Urocze obrazki i prosta historia - Elmer dla każdego przedszkolaka!

Bardzo miły Elmer, chociaż nie mój ulubiony.
Tym razem uczy współpracy i pomagania sobie w ciężkich chwilach.
Urocze obrazki i prosta historia - Elmer dla każdego przedszkolaka!

Opowieść o tym, że trzeba sobie pomagać - kolejna nauka z Elmerem dla najmłodszych.

Kolejne przygody Elmera. Tym razem uczy, że warto pomagać innym, że współpraca popłaca. Pięknie ilustrowana książka z przekazem.

Ale ten Elmer jest fajny:) Rzecz o tolerancji, inności i wielu innych ciekawych życiowych sprawach ubranych w dziecięcy, prosty język i barwny świat... w kratkę.

Świetny pomysł na książkę dla dziecka, to pomysł sprawdzony. Jako że w przypadku Davida McKee i słonia Elmera mam do czynienia z przetestowanym produktem, z chęcią sięgnęłam wraz z moją małą zdobywczynią świata i odkrywcą w jednym, po „Elmera i hipopotamy”, czyli kolejną z wielu przygód ulubieńca dzieci. Jak zwykle zagłębiłyśmy się w lekturę, która trwa i trwa i trwa, bo książka młodej się nie nudzi.
Tym razem kolorowy słoń w kratę rozwiązywał będzie pewien konflikt pomiędzy słoniami a hipopotamami. Z czego wyniknął spór i w jaki sposób uda się rozwiązać problem Elmerowi, musicie odkryć z dzieckiem sami. Ja powiem tylko, że jest to mądra historia ucząca nie tylko dzieci, że problemy rozwiązywać należy wspólnie. I że trzeba ze sobą rozmawiać, choć to czasem trudna sztuka.
„Elmer i hipopotamy” to książka, która uczy myślenia, samodzielności i empatii. Stawia na współpracę. Pokazuje, że nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać wspólnymi siłami. Wystarczy tylko bardzo tego chcieć.
Jak w każdej książce Davida McKee z serii o słoniu w kratkę, także i tym razem będzie bajecznie kolorowo, baśniowo wręcz, niepowtarzalnie. Autor zadbał o to, by jego ciekawa opowieść, oprawiona była ilustracjami, które inspirują. Proste, przypominające dziecięcą kreskę, tym bardziej wpadają w oko dzieciakom. Jest w nich coś nietypowego i wzruszającego. Coś, co sprawia, że ilustracje cieszą oko i serce (jakkolwiek infantylnie to brzmi, tak jest w istocie). Prostota i bajeczne kolory, to przepis na sukces.
Wydawca zadbał też i o to, by starszaki mogły same czytać tekst, odpowiednio powiększając czcionkę. Ewentualnie uznajmy, że jest to ukłon w stronę dziadków, spędzających z wnukami czas i chętnie czytających im lektury.
„Elmer...” na pewno spodoba się młodszym dzieciom. Krótkie teksty pisane łatwym językiem nie zanudzą ani dorosłego czytelnika, ani młodego, dla którego książka została stworzona. Całość jest zrozumiała i interesująca, co czyni lekturę atrakcyjną i przyjemną, do tego stopnia, że dziecko z chęcią wracać będzie do książeczki. Dobry, jasny tekst oraz magiczne wprost ilustracje powodują, że z Elmerem zaprzyjaźnia się od pierwszej chwili. Dlatego życzę wam byście wraz ze swoimi pociechami również poddali się tej magii, którą stworzył na kartach Elmera David McKee.
A proste przesłanie książki plus dobra cena, to bardzo dobre przesłanki, by zaopatrzyć się w „Elmera...” na święta.
Polecam!

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Czytane dziecku
  • Czytam dzieciom
  • Książki moich dzieci

Dodaj cytat z książki Elmer i hipopotamy