Ania na uniwersytecie

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 3) Seria: Klasyka literatura dziecięca
Anne of Green Gables
K. Poklewska-Koziełłowa
Oficyna Wydawnicza RYTM
Ania Avonlea studia nauka miłość
Anne of Green Gables
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 3)
literatura dziecięca
K. Poklewska-Koziełłowa
Klasyka
Ania Avonlea studia nauka miłość

Ach, te niezapomniane czasy uniwersyteckie. Ania Shirley również doświadcza tej wolności i beztroski. Jak zawsze dookoła niej sporo się dzieje a młoda kobieta nie traci pogody ducha.
Zielone Wzgórze się zmienia, czas leci dalej i choć przygody są już bardziej dorosłe to wciąż widzę na kartkach tą samą uśmiechniętą małą Anię. Przeżywamy tu z Anią pierwsze romanse i dylematy,...

bardzo wciągająca książka pełna niespodziewanych zwrotów akcji

Wszyscy wokół czytali serię o Ani, a ja dopiero po ośmiu latach od przeczytania pierwszego tomu zabrałam się za pozostałe. "Ania z Zielonego Wzgórza" jest absolutnie cudowna, "Anię z Avonlea" polubiłam nieco mniej, ale "Ania na uniwersytecie" jest dla mnie petardą! Niezwykle wiele się tu dzieje, bogactwo postaci aż rozpiera historię na boki, a emocje mam ciągle silne....

Ania wybiera się na uniwersytet. Jednak po drodze spotykają ją wielkie rozterki miłosne. By na końcu poczuć znowu wielką miłość do życia.

Muszę się do czegoś przyznać.
W podstawówce robiłam kilka podejść do "Ani z Zielonego Wzgórza" i za każdym razem musiałam odpuścić. Jako dziecko i nastolatka wolałam czytać Meg Cabot czy Jacqueline Wilson. Lucy Maud Montgomery w ogóle do mnie nie przemawiała.
Przez wiele lat byłam pewna, że taka literatura nie jest dla mnie. Aż wreszcie w 2020 roku w maju trafiłam w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jakież to było miłe spotkanie!
Filmy o Ani towarzyszyły mi odkąd skończyłam siedem lat. Jest to dla mnie symbol dzieciństwa i za każdym razem z chęcią do nich wracam.
Jednakże nigdy nie miałam okazji przeczytać serii książek, na których opierają się moje ukochane filmy. Dopiero teraz to nadrabiam. A może to i dobrze, bo teraz, gdy jestem w wieku Ani z tej trzeciej już...

W trzeciej części serii Ania nie tylko poszerza wiedzę na uniwersytecie, ale też uczy się, czym jest miłość i dlaczego ideał z dziecięcych marzeń nie jest tak urokliwy w rzeczywistości.

Ania Shirley ma to do siebie, że nie sposób jej nie lubić, a co najważniejsze - nie sposób się przy niej nudzić.

W trzeciej części poznajemy dalsze losy sympatycznej bohaterki, owiane murami redmondzkiego uniwersytetu. To tam, wśród studenckiego życia Ania zaznaje wielu nowych przygód, poznaje nowych przyjaciół i zdobywa nowe, życiowe doświadczenia. Tylko miłość - ta...

Jedna z najlepszych części cyklu Ani z Zielonego Wzgórza. Wzruszająca, zabawna, nie można pominąć!!

Uwielbiam jak niebanalna jest ta historia. Zaskakuje i rozkochuje na każdym kroku!

Dyskusje

19 835