Raz lepiej, raz gorzej

Okładka książki Raz lepiej, raz gorzej Mateusz Stróżyński
Okładka książki Raz lepiej, raz gorzej
Mateusz Stróżyński Wydawnictwo: Publicat Seria: O mnie, o tobie, o nas literatura dziecięca
literatura dziecięca
O mnie, o tobie, o nas
Publicat
2005-01-01
2005-01-01

Agnieszka trafia do LO, gdzie diametralnie zmienia się jej, życie..... ;) Dziewczyna, poznaje przyjaciółkę Malinę, ma również przyjaciela Macieja, który lubi czytać filozofię, jest najlepszy w jej kl z polaka i niebawem stanie się dla niej, kimś więcej...Aga jest jedynaczką i bardzo pragnie zostać piosenkarką, jest gotowa zrobić wszystko, by jej marzenie się spełniło... :) Na szczęście ma wsparcie mamy i przyjaciół!!!!!!!!!!!! <3 Polecam wszystkim tę powieść, jest baaaaardzooo krótka i tak samo wciągająca, świetna na poprawę humoru!!!!!!! <3 ;) :) :*

„- A ty koteńku, zupełnie się nie interesujesz tym, o czym rozmawiamy? Nieładnie, nieładnie. Dostajesz za to do dziennika smutną buzię z ogonkiem! (…)
„Oszalała?!” – wyczytała Agnieszka z ruchu ust Maliny i parsknęła śmiechem. Zresztą nie ona jedna, cała klasa zwijała się ze śmiechu. Perspektywa buzi z ogonkiem była co najmniej złowieszcza.”*

Kto z nas nie pamięta lat szkolnych gdy szliśmy do nowej szkoły pełni obaw? Nie pewni tego co nas czeka. Nowe otoczenie, nowi nauczyciele i znajomi z klasy. Obawa czy się zaaklimatyzujemy i czy podołamy nowym wyzwaniom. Chyba każdy to pamięta ;)

Agnieszka właśnie zaczyna pierwszy dzień w szkole. Jak każda nastolatka nie lubi tego momentu. Nie wie gdzie co jest, gdzie ma iść, ani kto jest z jej klasy. Idąc za przystojnym chłopakiem i pytając innych trafia do właściwej klasy. Jest tam też przystojny chłopiec Kajetan. Pierwszego dnia poznaje też Malinę, roztrzepaną rówieśniczkę, która zawsze ma milion pomysłów. Poznaje też Maćka – cichego, zaczytanego chłopaka, który zbytnio nie dba o wygląd. Ich wychowawczyni jest… nowoczesna i trochę przygód z nią będzie. Szesnastolatka ma marzenie zostać gwiazdą i gdy dowiaduje się o przesłuchaniu do musicalu za wszelką cenę chce wziąć w nim udział. W tajemnicy przed rodzicami chodzi na lekcje śpiewu. Między czasie zbliża się do Kajtka nie zauważając innych oczu w nią wpatrzonych. Co wyczynia wychowawczyni Agi? Jak rodzice nastolatki zareagują na potajemne lekcje śpiewu i czy dziewczyna wystąpi w musicalu? Wreszcie czy Kajtek jest naprawdę taki fajny na jakiego wygląda?

Hmmm… Powiem, że gdyby nie stosikowe losowanie u Anny (http://przeczytalamksiazke.blogspot.com) jeszcze długo bym po nią nie sięgnęła. Nawet nie wiem co mnie skusiło do jej kupienia. No ale pomyślałam, że jest cienka to się wzięłam i przeczytałam. I muszę powiedzieć, że nie żałuje. Czytając „Raz lepiej raz gorzej” możemy przypomnieć sobie nasze początki w nowej szkole, trudne początki nawiązywania znajomości z kolegami z klasy. Nasze młodzieńcze troski i problemy. Oraz zabawne sytuacje na lekcjach, utarczki z nauczycielami. Czytając ją nie raz przed oczami stawały mi przed oczami sceny z mojej szkoły. Ale książka też mówi o dojrzewaniu, o spostrzeganiu tego o jest ważne, oraz tego, że czasem to co tak wypatrujemy jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy się dobrze rozejrzeć. Historia mówi o życiu nastolatków, ich problemach, miłościach i przyjaźniach. Może nie jest to książka wysokich lotów, ale w sam raz na letnie popołudnie ;)

*str 23-24
Autor: Mateusz Stróżyński
Tytuł: Raz lepiej raz gorzej
Wydawnictwo: Publicat
Rok wydania: 2005
Liczba stron: 104

Kto z nas nie pamięta lat...

Choć krótkie-ciekawe.

Choć krótkie-ciekawe.

• 2014👏🏻💕
  • 2000-2010
  • ULUBIONE☺😂💚😘😍
  • Przeczytane przed 2009
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Raz lepiej, raz gorzej