Uwiedź mnie

Okładka książki Uwiedź mnie
Lisa Kleypas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Rodzina Hathaway (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Rodzina Hathaway (tom 2)
Seduce me at Sunrise
Prószyński i S-ka
2011-09-15
2008-09-30
Agnieszka Myśliwy
ocalenie tajemnica przeszłość pokusa romans miłość namiętność

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Historia Win i Keva podobała mi się trochę bardziej niż pierwsza część losów rodzeństwa Hathaway.
Muszę jednak przyznać, że zachowanie Merripena, choć zrozumiałe z jego perspektywy, trochę mnie denerwowało. Za to Win dążyła do celu nie zważając na żadne przeszkody, ta determinacja pozwoliła jej w końcu skruszyć mury wokół serca Keva. Spotkanie z resztą rodzinki dodało powieści uroku i trochę zabawy.
Polecam.

Walka o miłość <3
Jak zwykle bardzo mi się podobała :D

Walka o miłość <3
Jak zwykle bardzo mi się podobała :D

Po burzliwej kolejności czytania tej serii i spojlerów jakie sobie narobiłam poprzez czytanie późniejszych części przed pierwszymi nadeszła pora na historię Win, która była tak samo wciągająca jak reszta jej zwariowanej rodzinki. Całą serię zapamiętam chyba na zawsze!

Książkę praktycznie pochłonęłam. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz czytałam z takim zapamiętaniem, że przez kilka godzin nie potrzebowałam wstać i rozprostować kości. Nie jest to zbyt ambitna literatura, ale tą część z całej serii czyta się błyskawicznie. Sposób pisania autorki ma coś magicznego i choć sama nie przepadam za romansami, a książkę podsunęła mi bibliotekarka, to nie żałuję i polecam ją wszystkim. Znacznie lepsza od jej poprzedniczki: "Wyjdź za mnie".

Kolejna zaskakująca książka z mojej ulubionej serii jaką przeczytałem. Jestem pod wrażeniem. Bardzo podobała mi się ta powieść.
Polecam

Polecam

Bardziej niż udana kontynuacja "Wyjdź za mnie". "Uwiedź mnie" to znakomita propozycja dla wszystkich miłośniczek romansów historycznych.

Jedna z lepszych tej autorki. Obydwoje bohaterowie świetnie zarysowani, choć co rzadko się zdarza, tutaj chyba męska postać jest wyraźniejsza. W dodatku egzotyki dodaje pochodzenie, a więc inny punkt widzenia oraz elementy języka romani wplecione czasem w dialogi. No i oczywiście wszystkie postaci z pozostałych książek w tej serii pojawiają się nieustannie, włącznie z fretką Dodgerem!

Na półkach: , , , , , ,

Ledwo skończyłam część pierwszą i już zabrałam się za 2. :D
Chyba to mój nowy nałóg! XD

Win i Kev, o których jest ta książka są uroczy. Co prawda bardziej przypadli mi do gustu Amelia i Cam, ale i ta pora ma w sobie "to coś".

Win jest słaba, odkąd zachorowała na szkarlatynę jej ciało szybko się męczy. Gdy w końcu pojawia się możliwość wyleczenia jej z tej dolegliwości, nie waha się.
Kev od zawsze czuł potrzebę bycia przy Win. Nigdy jednak nie chciał przyznać się do swoich uczuć. On uważał siebie za bestię, a ona była zbyt delikatna.
Kiedy na horyzoncie pojawia się ktoś ubiegający się o rękę Winfred, on musi zadecydiwać, czy pozwoli jej odejść.

Bardzo mi się podobało to, że to bezpośrednia kontynuacja poprzedniej części i że nie zapomnieliśmy o poprzednich bohaterach. Win i Kev grają tu pierwsze skrzypce, ale nie zapominamy o Amelii, Camie, Leo <3
Kocham ich wszystkich.
Ta część, niej niż poprzednia, podbiła moje serce, ale nie straciła pozycji w Ulubionych książkach.

Ledwo skończyłam część pierwszą i już zabrałam się za 2. :D
Chyba to mój nowy nałóg! XD

Romansidełka z myszką mają w sobie ten zniewalający urok. Gdyby tylko więcej czasu poświęcali rozwojowi akcji, jakiejś mniej lub bardziej sensownej rozmowie a nie seksowali się co rozdział...:P Ale na wytrzepanie umysłu z paskudztw dnia powszedniego idealne :D

Ta książka jest jak dom, do którego z chęcią powracasz po długiej nieobecności. Jest jak troskliwa matka, która ukołysze Cię do snu. Nie przestanie, póki nie zaśniesz. Nie da Ci spokoju. Będzie mącić w twoim życiu, ale i darzyć cię ogromem miłości.

"Kev ją kochał. Nie tak, jak opisują miłość artyści i poeci. Nie tak banalnie. Jego uczucie przekraczało granice ziemi, nieba czy nawet piekła. Każda chwila bez niej była dla niego agonią; każda chwila z nią przynosiła spokój. Każde dotknięcie jej dłoni pozostawiało w jego duszy niezatarty ślad. Wolałby się jednak zabić, niż do tego przyznać. Owa prawda tkwiła głęboko pogrzebana w jego sercu. Nie wiedział, czy Win odwzajemnia jego uczucie. Wiedział tylko, że on tego nie chce."

Pierwsza część opowieści o dziejach Rodziny Hathawayów była dużo prostsza. Miłość, jaką darzył Cam Amelię, była może nieco zagmatwana, ale przynajmniej on sam zdawał sobie sprawę ze swoich uczuć. Amelia także. W przypadku Win i Marippena, sytuacja nie jest tak prosta. On, ze swoją brutalną przeszłością, zostaje obezwładniony strachem. Strachem przez własnymi uczuciami. Nieustraszony, silny mężczyzna, który boi się zranić Win. Mało by brakowało, a Kev straciłby wszystko. Straciłby Win. Nie będę wam tutaj opowiadać fabuły, mogę jedynie zapewnić, że się nie zanudzicie. Powiem jedno - chciałam poprzestać na przeczytaniu 1 części cyklu o Rodzinie Hathaway, jednak coś mnie ciągnęło do 2 części. Jakaś niewidzialna siła popchnęła mnie w tę stronę, a sama powieść jakby przemawiała "Przeczytaj mnie". I posłuchałam. Podróż przez pierwsze strony była jak powrót do ciepłego domu, gdzie wszystko jest znane, a jednak inne. Bałam się, że historia będzie nudna, powtarzalna. Jednak przedstawienie dziejów tej niezwykłej rodziny z perspektywy innych osób nadała opowieści całkiem odmiennego charakteru. Nie było tam ani kszty nudy czy powtarzalności. Przewracając strony, ciągle chciałam więcej. Żyłam życiem rodziny Hathawayów. Byłam ich członkiem. I nadal jestem, bo czuję, że ta powieść pozostanie na długo w moim sercu. I zamierzam jak najszybciej rozpocząć czytanie 3 części, już nie mogę się doczekać!