Świt półksiężyca

Okładka książki Świt półksiężyca Clive Cussler, Dirk Cussler
Okładka książki Świt półksiężyca
Clive CusslerDirk Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 21) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Dirka Pitta (tom 21)
Crescent Dawn
Amber
2011-10-18
2011-10-18
2010-01-01
Maciej Pintara
dirk pitt

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Święty kamień Clive Cussler, Craig Dirgo
Święty kamień Clive Cussler, Crai...
Okładka książki Zamachowiec Clive Cussler, Justin Scott
Zamachowiec Clive Cussler, Just...
Okładka książki Szpieg Clive Cussler, Justin Scott
Szpieg Clive Cussler, Just...
Okładka książki Arktyczna mgła Clive Cussler, Dirk Cussler
Arktyczna mgła Clive Cussler, Dirk...

Dirk Pitt z rodziną ratują kolejny raz cenne skarby z rąk złoczyńców. Kolejny raz niesamowite zbiegi okoliczności układają się w całość. Kolejny raz tysiące niewinnych osób uratowany h w ostatniej chwili. Cóż, przecież o to w tej serii chodzi. Książka trzyma podobny poziom jak w innych częściach cyklu, także tutaj pojawia się sam autor jako pomocna dłoń. Jednym słowem kolejne przygody Dirka Pitta zaliczone, w sam raz jako odskocznia na te 2-3 dni. Polecam.

Wybuchowa mieszanka legend , historii , polityki , sensacji i przygody . Manifest to dokument , który może wstrząsnąć całym światem . Jego treść może zachwiać wiarą chrześcijańską. Jego treść jest powodem zabójstw , kradzieży i dziwnych zdarzeń
Wszystko się wyjaśnia gdy do akcji wkracza NUMA .
Zastanawiam się co jeszcze wymyśli Cussler . Póki co jest przyzwoicie .

Wszystko się wyjaśnia gdy do akcji wkracza NUMA .
Zastanawiam się co jeszcze wymyśli Cussler . Póki co jest przyzwoicie .

Dziewiąty raz już spotyka PIT autora książki. I jak zawsze go nie poznał. Albo PIT jest skończonym kretynem, albo autor tej książki nie wiadomo po co wplata taki debilny motyw. Cała książka standardowo jest stekim bzdur i bardzo niskiej jakości fabuły co do logiki. Głupio też zrobiła ta dziewczyna wyznając miłość pitowi, tym samym skazała się na śmierć wykonaną przez autora książki – jak zawsze w tych gównianych opowieściach.

Dirk jak zwykle na stanowisku! Fabuła, akcja miejscami wartka, a miejscami trochę za bardzo przewidywalna. Książka fajna, ale pod koniec jakoś mnie znudziła... mimo wszystko - polecam dla lubiących przygody, nie tylko morskie...

Szybka akcja, niezła fabuła, trochę klimatu spiskowego, sensacji i humoru, a wszystko to z odpowiednio dobranym tłem historycznym ... Czy można znaleźć lepszą receptę na napisanie dobrej i lekkiej książki przygodowej ? A właśnie wszystkie te elementy posiada książka Dirka Cusslera "Świt półksiężyca". Miła i przyjemna lektura.

Jak zawsze u tego autora mamy wspaniałą przygodę, walkę ze złem oraz dużo różnych splotów wydarzeń pozornie ze sobą nie powiązanych. Uwielbiam te historie. Dobrze, że przez dłuższy czas ich nie zabraknie;)

Czytało się bardzo średnio. Chyba Cussler zaczyna gonić w piętkę i zamiast napisać jakąś ciekawą książkę raz na rok , wydaje kilka przeciętnych i idzie na ilość nie na jakość.

Dirk to jednak podstawa , to książka jest tego przykładem . Razem z Pittem jest o wiele ciekawiej, walczyć z arabskimi bandytami .Zapobiegać wybuchom , czy poznawać tajemnice Izraela .

Tym razem jakoś tak dziwnie się czytało .. taki jakby schemat .. może po prostu już czas wysłać poczciwego Dirka na emerytrure

• Clive Cussler
  • Przygodowe
  • Cussler

Dodaj cytat z książki Świt półksiężyca