Etyka wielka. Poetyka

Arystoteles Wydawnictwo: Agora, Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Wielcy Filozofowie filozofia, etyka
Magna moralia
9788301161996
Henryk Podbielski, Witold Wróblewski
Agora, Wydawnictwo Naukowe PWN
Filozofia klasyczna grecka filozofia arystotelizm estetyka wzniosłość moralność etyka filozoficzny aspekt literatury i stylów literackich
Magna moralia
filozofia, etyka
9788301161996
Henryk Podbielski, Witold Wróblewski
Wielcy Filozofowie

W drugim tomie znalazły się rozważania na temat etyki (ale nie tej bardziej znanej — nikomachejskiej) i poetyki. Książka nie wyszła gruba, nieco ponad 200 stron. Szkoda, że nie dołożono jeszcze czegoś. Trudno mi zgadnąć, czym kierowała się redakcja przy doborze.

Pierwsza część zawiera dużo definicji, jak to na początku badań. W kwestiach etycznych Arystoteles wydaje się...

• Filozofia
  • Starożytni