Eleonora

horror groza klasyka
horror
angielski
horror groza klasyka

Dolinie Barwistych Traw, to miejsce niczym Arkadia, tam nasz bohater spędza miły czas z Eleonorą, piękny , kwiecisty język, barwne opisy natury...śmierć...jak dla mnie niewiele się dzieje, trochę dreszczyku mi brakuje i to "szczęśliwe zakończenie z błogosławieństwem", niby Poe ale nie Poe.

Przepiękne opowiadanie, barwne opisy... Czułam to, co narrator. Niesamowite i zdecydowanie godne polecenia, tym bardziej, że to dzieło króciutkie, więc nawet zapracowana osoba znajdzie na nie chwilkę.

Moja przygoda z tym autorem zaczęła się niedawno. Początkowo czytałam jego wiersze. Postanowiłam sięgnąć głębiej i tak o to dotarłam do opowiadań. "Eleonora" to jedno z najlepszych dzieł romantycznych! Wprost nie potrafię zrozumieć, dlaczego książki tak wspaniałych autorów nie znajdują się wśród obowiązkowych spisów lektur szkolnych. Nisko się kłaniam przed autorem i jego...

Zastanawiająca :D

Eleonora jest jednym z najlepszych opowiadań jakie kiedykolwiek przeczytałem, uważam ją za jedno z najlepszych dzieł i tak genialnego w moim odczuciu autora. Ostatnie strony mojego wydania mają okrągłe zmarszczki o średnicy centymetra, gdyż najzwyczajniej na świecie płaczę jak bóbr czytając ostatnie akapity. Zdecydowanie wyróżnia się spośród cyklu opowiadań, których tytuły...

• Chcę w prezencie
  • Opowiadania