Pan Samochodzik i zagadki Fromborka

Okładka książki Pan Samochodzik i zagadki Fromborka
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Pojezierze Cykl: Pan Samochodzik (tom 8) Seria: Biała Seria Wydawnictwa Pojezierze literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 8)
Biała Seria Wydawnictwa Pojezierze
Pojezierze
1982-01-01
1982-01-01
Pan Samochodzik harcerze wakacje tajemnica poszukiwacze skarbów Frombork

więcej Więcej

Nie za bardzo podobał mi się pomysł z Asem, ale oprócz tego to Pan Samochodzik jak każda inna część z tej serii.
Można czytać bez znajomości poprzednich części, zresztą to odnosi się do całej serii, ale polecałabym zacząć od "wyspy złoczyńców", bo tam jest opisane skąd pan Tomasz ma samochód i ogólnie jest taki wstęp

kolejna świetna opowieść z serii książek o panu samochodziku

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?
Niby młodzieżówka, ale dla wszystkich!
Z krzyzowcami są najlepsze części!

To lubię! Ukryty schowek, bezcenne skarby, niejasne wskazówki i cała gromada chętnych do odkrycia tajemnic Fromborka. Do tego pościgi, podstępy, kuglarskie sztuczki i ciekawostki historyczne. Szczególnie spodobały mi się te odnoszące się do Kopernika i historii regionu.
Bo co do historii najnowszej, to trochę skrzywiłam się przy wstawce o tym, jakimi to dobrymi i...

Na półkach: , , , , , , , , ,

Pan Samochodzik i zagadki Fromborka to lekka powieść detektywistyczna dla młodzieży. Ten tom obfituje w ciekawe wykłady o życiu Mikołaja Kopernika, historii Warmii i samym Fromborku. Mamy więc tajemnice, poszukiwanie ukrytych skarbów zrabowanych w czasie drugiej wojny światowej, wyścig z czasem i intrygę. Wszystko to w towarzystwie sympatycznych harcerzy, nieodłącznie...

Dlaczego książka z mojego dzieciństwa otrzymuje aż 9 gwiazdek? To nie sentyment mną kieruje.
Pan Samochodzik rozpalał moją wyobraźnię do tego stopnia, że historia była zawsze moim ulubionym przedmiotem w szkole.
Zagadki rozwiązywane z głównym bohaterem, Panem Tomaszem, czytałam z zapartym tchem. A wszystkie opowieści o dawnych czasach, były moimi ulubionymi momentami...

Ciekawa.
Nie tak bardzo jak Pan Samochodzik i templariusze czy Niesamowity dwór, ale przeczytałam z prawdziwą przyjemnością.
Dodałabym jedną gwiazdkę, gdyby zagadka została rozwiązana wyłącznie dzięki szarym komórkom pana Tomasza. Roboty i mechaniczne psy troszkę mniej mnie interesują.
Ale polecam. Miły rozrywkowy czas z lekturą z dawnych lat:)

Wracam do niej z sentymentem, po raz kolejny duża dawka przygody, humoru, historii i zagadki :) Polecam każdemu bez względu na wiek :)

"Pan Samochodzik i zagadki Fromborka" to szósta z serii powieść Zbigniewa Nienackiego o przygodach sympatycznego detektywa-amatora. Książka została opublikowana po raz pierwszy w 1972 roku. Podstawowy motyw dotyczy znalezienia schowka, w którym niemiecki pułkownik Koenig ukrył zrabowane polskie dzieła sztuki, monety, zabytki liturgiczne i in. Pan Tomasz przystępuje do...

Klimat książek o Panu Samochodziku jest nie do powtórzenia. Wciągająca akcja, sympatyczni bohaterowie, wiele ciekawostek związanych z historią i sztuką. Rewelacja.

3 596
  • Dzieciństwo