O mojej matce

978-83-61203-47-6
Jolanta Kozłowska
starość choroba śmierć rodzina Islam

Na półkach: , , , , ,

Przejmująca, pełna liryzmu i zadumy a także momentami gorzka książka o przemijaniu ludzkiego życia a także rozdarciu między dwoma światami. Autor urodził się i wychował w tradycyjnej rodzinie w marokańskim Fezie. Stamtąd wyemigrował do liberalnej i laickiej Francji, gdzie spędził wiele lat. Lata na obczyźnie niejako wykorzeniły w autorze wartości i tradycje wpajane w...

Wzruszająca opowieść o odchodzeniu, z której przebija wielka miłość matki i syna. Narrator próbuje zrekonstruować życie swojej matki, która umiera chorując na Alzheimera. Obserwujemy więc jej życie w Maroku od lat trzydziestych XX wieku, wspaniały wgląd w tamtejsze społeczeństwo i nieistniejący już świat.

• Literatura arabska
  • Literatura "dorosła"