Zrozumieć kryzys finansowy

Okładka książki Zrozumieć kryzys finansowy John B. Taylor
Okładka książki Zrozumieć kryzys finansowy
John B. Taylor Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Getting Off Track. How Government Actions and Interventions Caused, Prolonged and Worsened the Financial Crisis
Wydawnictwo Naukowe PWN
2010-01-01
2010-01-01
Łukasz Goczek
ekonomia kryzys finanse

Okładka książki Makroekonomia Robert E. Hall, John B. Taylor
Makroekonomia Robert E. Hall, Joh...

Książka powstała jako zbiór wykładów Johna Taylora, zbierających jego przemyślenia na temat przyczyn wybuchu, siły i zasięgu kryzysu ekonomicznego z 2007 roku. Być może z tego powodu pełna jest ona hermetycznego języka i branżowych sformułowań.

Książki nie poleciłbym komuś, kto nie posiada "przygotowania" ekonomicznego i pragnie zrozumieć przyczyny wybuchu kryzysu sprzed dekady. W dodatku nie traktuje ona kryzysu w sposób całościowy, a jedynie skupia się na jego wąskim wycinku, jakim była polityka monetarna i finansowa FED oraz rządu amerykańskiego.

Osoby szukające natomiast specjalistycznej wiedzy i np. przygotowujące prace z tego zakresu na pewno znajdą w tej pozycji wartość.

Analiza kryzysu finansowego dokonana przez autorytet w dziedzinie ekonomii, profesora Johna B. Taylora mającego duży wpływ na ekonomię od lat 70. Stworzył regułę określającą zasady właściwego prowadzenia polityki pieniężnej (Reguła Taylora). Autor odwołuje się również do wcześniejszych kryzysów finansowych.

• Ekonomia
  • 2013-2017
  • Praktyczne
  • Nie posiadam
  • Parapet
  • Giełda
  • 06/10 Niezłe

Dodaj cytat z książki Zrozumieć kryzys finansowy