Apollo 11 - pierwszy człowiek na Księżycu

technika
978-83-7648-902-5
Adrian Markowski
Apollo Księżyc program kosmiczny kosmos NASA

Inaczej niż poprzednie tomiki ten cofa się daleko w przeszłość doceniając w ten sposób myśl przodków, która doprowadziła do wielkiego osiągnięcia jakim było lądowanie człowieka na Księżycu.
Tomik poprzedza cytat z biskupa Johna Wilkinsa, który w 1640 roku przewidział zbudowanie pojazdu zdolnego do lądowania na Księżycu. Dalej mowa o Talesie z Miletu, który w 585 roku p.n.e....

Plusy za wiele interesujących, nieznanych mi wcześniej zdjęć i bardzo dobrych grafik ilustrujących kolejne etapy lotu Saturn-Apollo 11. I... to by było w zasadzie tyle.
Ok. 40 stron tekstu przeplatanego rycinami i rysunkami w połowie tylko dotyczy misji Apollo 11. Najpierw mamy przydługi wstęp o historii odkryć astronomicznych, o szesnastowiecznych wizjach...

Książeczka ma nieco przydługi wstęp, a następnie dość pobieżny opis właściwej misji. Apollo 11. Zupełnie nie potrzebne kopiowanie są informacje z trzech wcześniejszych tomików serii. Tak więc trochę się rozczarowałam, ale temat nadal bardzo interesujący. Sięgam po kolejne części..

• Astronomia, astronautyka, fizyka
  • Sprzedałem/oddałem