Nad rzekami Babilonu

Nelson DeMille Wydawnictwo: Buchmann Seria: Fabryka Sensacji kryminał, sensacja, thriller
By the Rivers of Babylon
2011-08-24
Mirosław Gońda
Fabryka Sensacji
literatura amerykańska terroryzm

Nieco za bardzo wydumana historia. Gdyby przykrócić dłużyzny, zawiłości kto jest kim i jaką pełni funkcję to byłoby co polecić do poczytania.

Dobra powieść, dużo akcji, miłość oraz nienawiść, dramatyczna walka o przeżycie, a także trochę ciekawostek na temat starożytnego bliskiego wschodu. Dość szybka lektura, polecam.

Naprawdę kawał dobrej książki.

Bardzo dobra powieść przygodowo - sensacyjna. Wątek terrorystyczny. Autor ukazuje nam problemy związane z cywilizacją w połączeniu z zupełnie innym postrzeganiem świata jakim jest terroryzm. Bardzo ciekawe spojrzenie.

Uwielbiam takie książki z wątkiem terrorystycznym zerżniętymi wprost z WTC. Szybko się czyta. Odrobinę nudy z początku, później akcja się rozkręca. Niepokój, pełno emocji, oczekiwań.
Miejscami niedopowiedzenia. Może to nie jest arcydzieło, jednak warto przeczytać.

W porównaniu do innych książek tego autora, pozycję tą umieszczam na półce z nudną literaturą. Niestety nie zachwyciła mnie ta książka. Nudna, za dużo trudnych specjalistycznych zwrotów. Brakuje mi osoby, która by odgrywała zasadniczą rolę w tej książce. Może i bym odnalazła tegoż bohatera, jednakże skończyłam ją czytać po jakiś 150 stronach. Tak mnie wynudziła, że niestety...

Książka w mojej opinii nudna. Najciekawszym momentem był koniec wojny - wtedy akcja stała się bardziej wartka i wciągająca.

Nie jest to bardzo oryginalne,ale w czasie ostatniego urlopu w styczniu drugi raz przeczytałem z przyjemnością tę pozycję,która jest idealna w podróży ze względu na format i wartką akcję,gorąco polecam.

Średnia tak naprawdę. Z poczatku trudno zorientować sie w akcji i bohaterach. Jak dla mnie zbyt nierealna.

Terroryści atakują dwa samoloty Concorde linii El Al, lecącez Tel Aviwu do Nowego Jorku z uczestnikami konferencji pokojowej na pokładzie.Jeden z odrzutowców eksploduje w powietrzu, drugi rozbija się lądując na irackiej pustyni, obok ruin starożytnego Babilonu. Podczas gdy władze izraelskie usiłują zorganizować misję ratunkową, ocaleli z katastrofy pasażerowie stają do...

Dyskusje

• Nelson DeMille