Jak walczyć z atopowym zapaleniem skóry

Okładka książki Jak walczyć z atopowym zapaleniem skóry Aleksandra Banasiewicz-Tenerowicz
Okładka książki Jak walczyć z atopowym zapaleniem skóry
Aleksandra Banasiewicz-Tenerowicz Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls poradniki dla rodziców
54 str. 54 min.
poradniki dla rodziców
Oficyna Wydawnicza Impuls
2011-01-01
2011-01-01
54 min.
978-83-7587-575-1
atopowe zapalenie skóry poradnik dla rodzica rodzice dziecko

,,Poradnik powstał z myślą o rodzicach i opiekunach małych atopików. Znajdą w nim Państwo przystępny opis atopowego zapalenia skóry zarówno pod kątem specjalistycznego nazewnictwa, jak i aspektów alergologicznych oraz kosmetotologicznych. Atuty książki to przepisy kulinarne dla mam karmiących piersią będących na diecie eliminacyjnej oraz poruszenie psychologicznych aspektów AZS." Tekst z okładki

Atopowe zapalenie skóry są to czerwone grudki, wysypka na ciele dziecka. Występuje zazwyczaj w 2. miesiącu życia, ale może też wcześniej lub później, nie ma zależności. Najpierw głowa, włosy, potem kończyny, a na końcu tułów. Dzieci, których rodzice są alergikami mają większe prawdopodobieństwo zachorowania. Choroba może wystąpić też przy zmianie diety. Warto pamiętać, aby w pokoju maleństwa nie było za dużo mebli, gdyż też mogą je uczulać. Nie może mieć za dużo maskotek, bo to siedlisto roztoczy. Wszystkie książeczki i tym podobne należy przechowywać w pojemnikach, aby ograniczyć dostęp kurzu. A jak powinna wyglądać kąpiel dziecka? Jakie dania Matka powinna spożywać sama? Czy karmić piersią, czy mlekiem modyfikowanym?

Przyznam szczerze, że gdy przeczytałam tytuł nie wiedziałam, jak to ugryźć. Porady są sprawdzone przez samą autorkę, której dziecko choruje na atopowe zapalenie skóry. Książka nie jest za długa, lecz zawiera w sobie wiele cennych informacji, które mogą pomóc rodzicom, znajdującym się w tej samej sytuacji. Plusem na pewno są przykładowe dania, jakie Matka powinna spożywać.

Moja ocena : 9/10

Dodaj cytat z książki Jak walczyć z atopowym zapaleniem skóry