Chora terapia pana S.

Okładka książki Chora terapia pana S. Teresa Jaworska
Okładka książki Chora terapia pana S.
Teresa Jaworska Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska biografia, autobiografia, pamiętnik
Ringier Axel Springer Polska
2011-01-01
2011-01-01
pamiętnik pedofilia autyzm

Książka wartościowa, nie jako literatura, ale z uwagi na jej zawartość treściową i przesłanie. Pełen szacun i podziw dla matki, która nie poddała się, prowadząc przez wiele lat samotną walkę o wyrównanie deficytów rozwojowych syna. A potem ten szok i kolejna walka, z chwilą otrzymania pewnej wiadomości...

Książka ukazuje prawdziwa twarz pedofila że tak naprawdę może być w każdym.napotkanym mężczyźnie a nawiązuje do właśnie tych psychologicznych schematów że pedofil ma nawet cechy charakterystyczne w swoim wizerunku zewnętrznym jakieś znaki szczególne że przestępców tego rodzaju wyróżniają też cechy charakteru pozycja społeczna poziom inteligencji istnieją również stareotypy że większość pedofili wywodzi się ze środowiska patologicznego to jest ktoś stosuje przemoc nadużywa alkoholu nieprawda to są mity niestety właśnie teraz dużo częściej są to księża nauczyciele a nawet lekarze bo mają pozycję pieniądze i myślą tym samym że są bezkarni zawody takie właśnie są wybierane celowo ocenić bardzo łatwo jest przez nas że przecież taki ksiądz czy nauczyciel on by nie mógł czegoś takiego zrobić nie pasują do tego ale to są nasze określone schematy czasem bardzo krzywdzące bo możemy się bardzo pomylić Dla mnie ta historia była pomocna i to bardzo zobaczyłam.jak podstępne działania były psychologa to jak traktował przede wszystkim chore dzieci nieświadome co się dzieje wokół nich i jeszcze brał za terapię pieniądze jako rodzice bądźmy czujni gdzie zaprowadzimy swoje dzieci w jakim środowisku przebywają i nie kierujmy podejrzeń na osobę bo tak jest wygodniej tylko dlatego że nie ma pracy lub ma niski status materialny bo to o niczym nie świadczy

Wstrząsająca, przykra, smutna. Książka jest bardzo krótka, ale po jej przeczytaniu mam zmęczony umysł bezradnością. Dlaczego? Przecież to bezbronne dziecko...! Nie sposób pojąć , co tkwi w psychice człowieka, zafascynowanego seksualnością dzieci. Nie polecam wrażliwym czytelnikom, ani matkom.

Wstrząsająca, wyciskająca łzy osobom wrażliwym na ludzką, a zwłaszcza na dziecięcą krzywdę.
Całe szczęście, że natrafiłam na nią zanim urodziłam swoją córeczkę, bo nie dotrwałabym do końca książki.
Ciężko oceniać taką książkę kiedy gwiazdki odzwierciedlają "dobra", "bardzo dobra", itd. Taka książka nie może być dobra - takie historie nie są dobre.
Ocena za to jak się ją czyta - prosty, zrozumiały język.

Ocena za to jak się ją...

Książka przedstawiająca niezwykle wstrząsającą historię: znany psychoterapeuta, autystyczne dzieci, molestowanie.

Wielki szacunek dla matki, która po takim wielkim przeżyciu nie załamała się, walczyła, wygrała i znalazła w sobie siłę aby to wszystko jeszcze opisać.

Wstrząsająca, a zarazem budująca nadzieję i wiarę w ludzi. Wzbudzająca społeczny wstręt na sprawę molestowania, która wciąż tak bardzo jest tematem tabu.

Książka warta przeczytania. Nie każdemu się spodoba. Nie wiem nawet czy ktoś może być nią zachwycony. Ale warto ją przeczytać. Dla samego siebie i dla pewnych spostrzeżeń.

• Szukam
  • Czytane wielokrotnie
  • Nowości - czekam
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Chora terapia pana S.