Dotyk martwych

Charlaine Harris Wydawnictwo: Nowa Proza Cykl: Sookie Stackhouse (tom 8.5) fantastyka, fantasy, science fiction
A Touch of Dead
Data 1. wydania:
2009-10-06
Wojciech Szypuła, Małgorzata Strzelec
Nowa Proza
opowiadania Sookie Stackhouse wampiry czysta krew True Blood
A Touch of Dead
Sookie Stackhouse (tom 8.5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Wojciech Szypuła, Małgorzata Strzelec
opowiadania Sookie Stackhouse wampiry czysta krew True Blood

Zbiór krótkich opowiadań, których opisane są przeżycia jednej bohaterki Sookie Stackhouse. W opowiadaniach występują nie tylko ludzie ale wampiry, wilkołaki i wróżki.
Polecam dla tych, którzy lubią taki misz-masz w jednej książce.

Zbiór pięciu opowiadań z cyklu o Sookie Stackhause . Opowiadania są tak króciutkie ,że nie będę ich streszczać , żeby nie popsuć nikomu radości z czytania ;
Myślę ,że nie jest to obowiązkowa pozycja do przeczytania , ale w sumie fajny dodatek dla fanów cyklu o blond telepatce . Ja miło spędziłam czas przy czytaniu tych opowiadań i nie żałuję ,że sięgnęłam po tę książkę ;

Patrzę na miniaturę okładki na stronie i ja miałam wydanie z tekstem "Zbiór opowiadań ze świata Sookie Stackhouse", więc przeczytałam tą książkę wcześnie, może trochę za wcześnie i nie rozumiałam związku części opowiadań z serią. Później wiele się wyjaśniło. W opowiadaniach autorka zawarła odpowiedzi na to dlaczego niektóre wydarzenia potoczyły się tak, a nie...

Na półkach: , , , ,

Świetna historia o barmance żyjącej w świecie wampirów, zmiennokształtnych czy różnych "łaków". Do przeczytania zachęcił mnie oczywiście serial "Czyta Krew" i wsiąkłam na tyle, że przeczytałam wszystkie części :)
Polecam!

Bardzo fajny przerywnik w ciągnącej się historii o życiu i perypetiach Sookie. Myślę, że tego typu opowiadania powinny pojawiać się co 3 tom, aby trochę urozmaicić czytanie wszystkich części pod rząd.

Na półkach: , , , ,

Jest to zbiór bardzo ciekawych opowiadań, które mają na celu(zdaniem autorki) dopełnienia całej historii- wyszlifowania jej, aby stała się bardziej spójna. I powiem, że jej się to udało. Historie chociaż krótkie umieją porwać czytelnika. Widać, że autorka coraz bardziej sprawnie posługuje się piórem. Z czego ja się cieszę. Polecam wszystkim zagorzałym czytelniczkom.

Miło było przeczytać coś innego. Lekkiego . ostatnie opowiadanie najbardziej mnie zaskoczylo, ponieważ byłam przed czytaniem Gorzej niż martwy, więc końcówka była mi lekko niezrozumiała:D

Szczerze..? Nie widzę za bardzo sensu wydania tej "części" (zbioru opowiadań). Od początku można było założyć, że te opowiadania będą bardziej odskocznią niż uzupełnieniem serii, mimo to nie wniosły nic ciekawego ani dla czytelnika, ani dla tego uniwersum. Mam wrażenie, że zostały one napisane od niechcenia.
Czyli "Dotyk martwych" jest tylko dla fanów (chociaż i oni mogą...

Książka średnich lotów, ale czyta się przyjemnie. Jeśli nie ma się ochoty wytężyć mózgu, jest to godne polecenia. Nie mówiąc o tym że kilka razy się zaczerwieniłam.

Charlaine Harris, którą wielu uznaje za bestsellerową pisarkę, nie skradła mojego serca. Nie rozbudziła mojej wyobraźni, a jedynie ciekawość, ponieważ sam plan jej powieści był dobry; padło wykonanie. Co mogę powiedzieć o niej więcej? Właściwie tylko tyle, że niezmiernie dziwi mnie fakt popularności jej książek oraz serialu na ich podstawie nakręconego.

Do...

• 2012
  • Fantasy
  • 2013
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Dotyk martwych