Dotyk martwych

Okładka książki Dotyk martwych Charlaine Harris
Okładka książki Dotyk martwych
Charlaine Harris Wydawnictwo: Nowa Proza Cykl: Sookie Stackhouse (tom 8.5) fantasy, science fiction
Sookie Stackhouse (tom 8.5)
A Touch of Dead
Nowa Proza
2011-09-21
2011-09-21
2009-10-06
Wojciech Szypuła, Małgorzata Strzelec
opowiadania Sookie Stackhouse wampiry czysta krew True Blood

Zbiór opowiadań całkiem dobry, ale jakoś brakowało mi tego klimatu jaki był w serii o Sookie ♥️

Przeczytałam cały cykl o Sookie Stackhouse i szczerze mówiąc nie zawiodłam się , książka nie jest wymagająca pod względem interpretacyjnym.
Jest to po prostu dobry kryminał połączony z nutą romansu który szczerze mogę polecić

Tak jak wspominałem wcześniej, przeczytanie tego zbioru opowiadań, a dokładniej konkretnego opowiadania, jest wymagane by zrozumieć całą historię kuzynki Sookie, Hadley, gdyż opowiadanie pojawia się w cyklu kilka lat później,więc dochodzi tu do zaburzenia kolejności wydarzeń. Sama autorka na początku zbioru tłumaczy, w których ramach czasowych przedstawiona jest historia z konkretnego opowiadania. Oczywiście, ciężko cokolwiek z tego zrozumieć, ponieważ w głowie człowiek nie ma tak dokładnie poukładanych wszystkich faktów fabularnych z poszczególnych tomów by ogarnąć wyjaśnienie autorki i odpowiednio umiejscowić akcję opowiadań między wydarzeniami w cyklu. Najlepiej po prostu o tym nie myśleć i traktować opowiadania jako interquele. Jeśli chodzi o opowiadania to są one dość krótkie i tak naprawdę ich napisanie autorka mogła sobie darować, gdyż są cyklowi tak potrzebne jak garb na plecach. A historia ostatniego, w którym Niall w ramach prezentu wigilijnego aranżuje dla Sookie...seks z wilkołakiem, pozostawia niesmak.

Pełna recenzja tomów ze spoilerami

Pełna recenzja tomów ze spoilerami

Zbiór krótkich opowiadań, których opisane są przeżycia jednej bohaterki Sookie Stackhouse. W opowiadaniach występują nie tylko ludzie ale wampiry, wilkołaki i wróżki.
Polecam dla tych, którzy lubią taki misz-masz w jednej książce.

Polecam dla tych, którzy lubią taki misz-masz w jednej książce.

Patrzę na miniaturę okładki na stronie i ja miałam wydanie z tekstem "Zbiór opowiadań ze świata Sookie Stackhouse", więc przeczytałam tą książkę wcześnie, może trochę za wcześnie i nie rozumiałam związku części opowiadań z serią. Później wiele się wyjaśniło. W opowiadaniach autorka zawarła odpowiedzi na to dlaczego niektóre wydarzenia potoczyły się tak, a nie inaczej.
Polecam, świetne uzupełnienie serii

Świetna historia o barmance żyjącej w świecie wampirów, zmiennokształtnych czy różnych "łaków". Do przeczytania zachęcił mnie oczywiście serial "Czyta Krew" i wsiąkłam na tyle, że przeczytałam wszystkie części :)
Polecam!

Polecam!

Bardzo fajny przerywnik w ciągnącej się historii o życiu i perypetiach Sookie. Myślę, że tego typu opowiadania powinny pojawiać się co 3 tom, aby trochę urozmaicić czytanie wszystkich części pod rząd.

Jest to zbiór bardzo ciekawych opowiadań, które mają na celu(zdaniem autorki) dopełnienia całej historii- wyszlifowania jej, aby stała się bardziej spójna. I powiem, że jej się to udało. Historie chociaż krótkie umieją porwać czytelnika. Widać, że autorka coraz bardziej sprawnie posługuje się piórem. Z czego ja się cieszę. Polecam wszystkim zagorzałym czytelniczkom.

Miło było przeczytać coś innego. Lekkiego . ostatnie opowiadanie najbardziej mnie zaskoczylo, ponieważ byłam przed czytaniem Gorzej niż martwy, więc końcówka była mi lekko niezrozumiała:D

• Wampiry

Dodaj cytat z książki Dotyk martwych