Kosmiczna Burza

Okładka książki Kosmiczna Burza A. G. Taylor
Okładka książki Kosmiczna Burza
A. G. Taylor Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Superbohaterowie (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Superbohaterowie (tom 2)
Alien storm
Akapit Press
2011-01-01
2011-01-01
Kosmiczna Burza A.G.Taylor

Druga i jak na razie chyba ostatnia część cyklu "Superbohaterowie".
Książka nie jest zbyt zawiła, mimo że pojawia się kilka ciekawych wątków i akcja dość szybko nabiera tempa.
Czytając ją, dość łatwo jest odgadnąć dalsze losy bohaterów i nie trzeba domyślać się rozwiązania każdej akcji. Pewnie dlatego, że to książka młodzieżowa, choć łatwo jest zapomnieć, że bohaterami są dzieci.
Zakończenie wskazuje na kolejną część, dlatego czuję spory niedosyt. Praktycznie kluczowe wątki nie zostały zakończone, a najciekawsze pytania zostały nierozwiązane.

Druga i jak na razie chyba ostatnia część cyklu "Superbohaterowie".

„Gdy burza meteorytów uderzy wirus zostanie zaniesiony do każdego zakątka globu. Zainfekowani staną się twoimi niewolnikami. Ziemia będzie twoja Mistrzu”.

Druga część Meteorytu i dalsze losy rodzeństwa Roberta i Sary Williams oraz ich przyjaciół. Naprawdę fajna książka dla naszych młodszych czytelników.

Sara i Robert Williams wraz z grupką innych dzieci o supermocach, które otrzymały w wyniku uderzenia meteorytu z dziwnym kosmicznym wirusem, ukrywają się gdzieś w Melbourne. Wprawdzie nadal pomagają pułkownik Rachel Anderson i dostarczają jej próbki swojej krwi, żeby naukowcy mogli pracować nad szczepionką przeciw kosmicznej śpiączce, na którą, po uderzeniu w ziemię meteorytu, zapadają dorośli.
Niestety na horyzoncie pojawia się zupełnie inne zagrożenie niż major Bright, który pragnie ich krwi, żeby stać się superczłowiekiem. Tym zagrożeniem jest na pierwszy rzut oka przyjacielski miliarder rosyjski, Nikolai Makarov.
Kiedy Makarov ratuje dzieciaki z kolejnego starcia z majorem, zabiera ich swoim odrzutowcem do swojego świata - iglicy, wieżowca, który stoi samotnie gdzieś na Syberii naszpikowany najnowszą technologią świata.
Młodzi bohaterowie czują się jak w niebie i tylko jedna Sara nie ufa dziwnemu miliarderowi. Co odkryje grupa nastolatków i czy uda im się wyplątać z losu, który nieuchronnie niesie ze sobą zagładę ziemi? Czy ziemię zmiecie kolejny meteoryt zmierzający w jej kierunku? Czasu zostało niewiele.

Druga część Meteorytu, Kosmiczna Burza jest równie wartką opowieścią science-fiction dla młodzieży. Dobrze napisana i trochę bardziej science-fiction niż pierwsza. Akcja tej części jest bardziej zwarta i jakby rozsądniejsza, co sprawia, że czyta się ją nawet lepiej niż pierwszą część, choć nadal pozostaje to książką dla młodzieży, nawet młodszej. Trochę więcej mamy tu technologii oraz wprowadzenie nowych, świeżych postaci, szczególnie tych negatywny stanowczo pobudza całą treść. Również znajdowanie niespodziewanych sprzymierzeńców jest mniej naiwne niż w części pierwszej. Widać, że autor bardziej się postarał, lub po prostu sam pomysł całkiem ładnie ewoluował.

Kosmiczna Burza bardzo przypomina mi swoją budową X-Menów, znacznie bardziej niż skojarzenie Fantastycznej Czwórki z częścią pierwszą. I wcale nie jest to złe. Myślę, że jest to naprawdę fajna książka dla naszych Młodych jeśli chcemy ich zainteresować gatunkiem science-fiction.

Zakończenie Kosmicznej Burzy jest dość otwarte, więc pewnie możemy się spodziewać kolejnej części, bo, pomimo, że jest to książka dla młodszego czytelnika, to jakoś chciałabym wiedzieć, skoro już ją przeczytałam, jak to się zakończy :)

O książce: "Kosmiczna burza to pełna akcji, ekscytująca, trzymająca w napięciu kontynuacja Meteorytu. Nieznany wirus, uwolniony przez burzę meteorytów, dał Sarze, Robertowi i ich przyjaciołom supermoce, które mogą stać się przekleństwem… gdy trzeba je ukrywać przez bezlitosnym wrogiem. Śmiercionośne meteoryty zbliżają się do Ziemi. Tajemniczy rosyjski miliarder, Nikolai Makarov, zamierza zrealizować swój przerażający plan. Czy grupie przyjaciół uda się zapobiec katastrofie? Niezwykłe zdolności głównych bohaterów, spadające meteoryty, przybysze z kosmosu, stojący za kulisami wydarzeń, sprawiają, że od tej książki nie sposób się oderwać."

Fabuła opowiada dalsze losy Sary i Roberta oraz ich przyjaciół którzy teraz z pomocą rosyjskiego miliardera postanawiają zapobiec zagładzie ziemi która ma być zniszczona przez deszcz meteorów. Akcja powieści w porównaniu do części pierwszej biegnie wartko i płynnie a jej zwroty potrafią być zaskakujące...

Bohaterowie są najsłabszym punktem książki, są płytcy i mało wyraziści a sposób ich kreacji pozostawia wiele do życzenia co sprawia że utożsamienie się z nimi jest niemal niemożliwe, jest lepiej niż w "Meteorycie" ale to jeszcze nie to, kreacja bohaterów niestety wpływa bardzo negatywnie na tę powieść i moją ocenę końcową...

Język powieści jest łatwy w odbiorze co sprawia że książkę czyta się dość lekko ale nie całkiem przyjemnie...

Podsumowując: Powieść mogę polecić tylko młodszym i mniej wymagającym czytelnikom ponieważ starsze wygi zarówno fantasy jaki i Sience Fiction nie znajdą w niej nic nowego i interesującego, jednak jeśli zdecydują się po nią sięgnąć mogą miło spędzić czas...

Moja Ocena: 8/10

Dopiero jestem w 1/3 czytania i juz po prostu nie mozna sie oderwac jest bardzo ciekawa jak ja czytam to poprostu widze to co sie tam dzieje jak w 3d POLECAM GORACA

• Posiadam 📚 💖
  • Wypożyczona