Boliwia

Okładka książki Boliwia
Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: G+J Seria: Kobieta na Krańcu Świata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Kobieta na Krańcu Świata
G+J
2011-09-21
2011-09-21
podróże Boliwia

więcej Więcej

OCENA -7/10 BARDZO DOBRA

„Kobieta Na Krańcu Świata” to doskonały cykl podróżniczy prowadzony przez dziennikarkę, prezenterkę telewizyjną Martynę Wojciechowską, emitowany przez stację telewizyjną TVN. W oparciu o ten program równolegle powstała bardzo ciekawa mini-seria reportaży pod patronatem National Geographic, na kartach których Martyna relacjonuje sytuację kobiet na...

Jedna z lepszych ksiazeczek z mini serii kobiety na krancu świata. Walki cholit cos pieknego ale tez drastycznego, więcej kobiet w tym kraju powinno o siebie bardziej zawalczyc.

Polecam

Boliwia sama w sobie mnie zachwyciła - bo choć najbiedniejszy kraj w Ameryce Południowej to ma naprawdę wiele do zaoferowania, natomiast historia Carmen i tamtejszych kobiet przeraziła. Naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z tego co dzieje się w najodleglejszych zakątkach świata. W Boliwii kobieta jest nikim, jedynie tanią siłą roboczą. To mężczyźni są górą, oni rządzą. Carmen...

Wiele razy widziałam fragmenty programów Pani Martyny Wojciechowskiej, ale do tej pory nie miałam okazji przeczytać żadnej książki z Jej licznych podróży. Ta pozycja o Boliwii, to przede wszystkim przybliżenie historii Carmen Rojas, która w świecie zdominowanym przez mężczyzn musi walczyć o życie swojej rodziny. Duży plus za zdjęcia, które ilustrują wspomnienia autorki z...

Przedstawiona historia jest warta poznania, ale już informacji o samym kraju nie znajdziecie zbyt wielu. Moim zdaniem lepiej obejrzeć poświęcone temu dwa odcinki "Kobiety na krańcu świata" - lepiej oddaje emocje i niczego nie pomija.

"Boliwia" Martyny Wojciechowskiej przybliża nam brutalną rzeczywistość i historię Carmen. Chwilę temu zakończyłam lekturę i nie jestem w stanie ukryć, że jestem przerażona przeczytaną historią.

Najbardziej podobała mi się cześć książeczki opisująca tło kuturowo-historyczne Boliwii. Opowieść o zapaśniczce troszke pod koniec się dłuży.

Za dużo o walkach. Na temat Boliwii dowiedziałam się niewiele, jedynie ze wstępu. Opisane wydarzenia bardziej nadają się na film niż książkę. Trochę się zawiodłam.

Na półkach: , , , , , ,

Książeczka w formie dziennika z podróży, pełnego wskazówek, co należy zobaczyć, będąc w tym odległym miejscu i ciekawostek na temat tamtejszej kultury. Znajdziemy tu informacje o konsulatach, wizie, przelotach, walucie, hotelach.
Możemy podziwiać cudowne zdjęcia, przedstawiające najbardziej interesujące miejsca Boliwii, które po prostu trzeba odwiedzić. Jest tu jezioro...

• Podróżnicze
  • 2013