Matki, żony, czarownice

Okładka książki Matki, żony, czarownice
Joanna Miszczuk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Matki, żony, czarownice (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Matki, żony, czarownice (tom 1)
Prószyński i S-ka
2011-09-20
2011-09-20
powieść obyczajowa literatura polska saga rodzinna

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Dzielne kobiety i źli mężczyźni

Link do recenzji

Początek zdecydowanie wciągający. Ale im bardziej fabułą schodziła do przeszłości i mieszała ją z przyszłością było mi nudnawo.

Ogólnie czyta się całkiem w porządku, chodź na początku było trochę nudnawo. W niektórych momentach rozbawiła mnie a w sprawiała że nie mogłem przestać czytać.
Ogólnie polecam

Najpierw myślalam, że obyczajówka, a potem trochę fantasy. Ostatecznie, te "ciepłe ręce" wyleczyły mnie z zastoju czytelniczego:-)
Polecam, wciągajaca, relaksująca ksiązka

Jak dla mnie najlepsza książka, otwierająca jednocześnie całą serię. Po prostu ją pochłonęłam! Już w połowie czytania wiedziałam, że chcę też przeczytać dwie pozostałe części, by poznać całą niezwykłą historię rodu mądrych i wyjątkowo uzdolnionych Kobiet, których losy wcale nie były usłane różami. Polecam osobom lubiącym rodzinne sagi z bogatą historią rodową w tle.

Ogolnie czyta sie calkiem w porzadku, ale juz czytam kolejna ksiazke tej autorki i jednak odrobine denerwuje mnie jej infantylny jezyk. Na ta chwile nie jestem pewna czy chce poznawac losy bohaterek.

Ciężko się czytało. Na tyle, aby nie mieć chęci na kolejne części. Mieszkały mi się te wszystkie Marie. Prawie co drugi rozdział inna bohaterka, inny czas. Za mało wspólnych elementów a za dużo skakania po czasach. Z każdym kolejnym rozdziałem i bohaterką glupialam i gubiłam się coraz bardziej. Nie mogę napisać, że to był stracony czas, gdyż nawet kiepskie książki coś...

Uwielbiam. Jedna z najlepszych powieści jakie w życiu czytałam.

Lubię jak treść książki jest podawana chronologicznie a tam wszystko było wymieszane. Daty skakały raz wte raz wewte, nie bardzo mi to odpowiadało jak musiałam szukać wątków.Polecam wszystkim osobom które lubią taki układ treści.

Nie mogłam się od niej oderwać. Świetnie napisana, tak jak lubię, czyli lekko, łatwo i przyjemnie. Zmiana wątku ilekroć współczesność zaczynała mnie męczyć. A skoki w przeszłość po linii antenatek, za każdym razem wciągał i nadawał nowego wymiaru wcześniejszym i późniejszym wydarzeniom.

Klasycznie przeszłość była ciekawsza, niż współczesność. Mam wrażenie, że główna...

Bardzo przyjemna saga rodzinna. Warto przeczytać. Spokojna i miła lektura z przesłaniem "miłość i przebaczenie", czyli to co najważniejsze w życiu

1 405
  • 2018