Okładka książki Jak schudnąć bez diety? Metoda Gabriela. Rewolucyjny sposób, który odmieni Twoje ciało bez diety Jon Gabriel
Jon Gabriel Wydawnictwo: Illuminatio poradniki
poradniki
The Gabriel Method: The Revolutionary DIET-FREE Way to Totally Transform Your Body
Illuminatio
2011-08-01
2011-08-01
Karolina Socha-Duśko
dieta odchudzanie Karolina Socha-Duśko

Nie wiem czego tak naprawdę spodziewałam się po tej książce ale na pewno czegoś mi w niej zabrakło. Pomysł autora na schudnięcie bez diety ale za to przy użyciu możliwości umysłu jest fakt dość rewolucyjny ale czy aby wszystko opiera się tylko na tym? Autor sam podkreśla że należy zmienić swoje nawyki żywieniowe, zażywać różnego rodzaju suplementy diety (probiotyki,enzymy trawienne,kwasy omega 3)a dla mnie podchodzi to już nieco pod dietę i oczywiście podkreśla wartość wysiłku fizycznego, więc jednak sama siła umysłu do schudnięcia nam nie wystarczy...Metoda Jona Gabriela opiera się w głównej mierze na różnego rodzaju wizualizacjach,które powinniśmy codziennie wykonywać rano i wieczorem. Są one dość ciekawe i myślę,że rzeczywiście mogą wprowadzić do naszego życia pozytywne zmiany. Jedyna rzecz która jeszcze przeszkadzała mi w tym poradniku to bardzo częste powtórzenia autora, w każdym rozdziale jest praktycznie to samo tylko ubrane w inną formę.

Większości z nas dieta kojarzy się z ciągłym liczeniem spożywanych kalorii, nieustannym uczuciem głodu i efektem jojo. Jednak czy aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę musimy ciągle uważać na to, co jemy i zmagać się z poczuciem winy, gdy zjemy coś niedozwolonego? Czy nasza nadmierna waga to skutek ciągłego objadania się, czy lenistwa jak myśli większość chudych osób? Jon Gabriel w swojej książce zatytułowanej "Jak schudnąć bez diety? Metoda Gabriela. Rewolucyjny sposób, który odmieni Twoje ciało bez diety" udowadnia, iż jest to błędne myślenie a za naszą wagę odpowiedzialne są geny i ciało, które ma powody utrzymywać nadmierną wagę. Jeżeli chcesz schudnąć, masz dość diet, które nie dają widocznych rezultatów oraz efektu jojo, który i tak prędzej czy później Cię dopada to dobrze trafiłeś kupując owy poradnik.

Jon Gabriel przez cztery lata studiował i prowadził badania z dziedziny biochemii, żywienia, neurobiologii i psychologii, które miały na celu odkrycie przyczyny otyłości i nieskuteczności różnorodnych diet. Stworzył prostą metodę zrzucenia zbędnych kilogramów bez diety, ciągłego poczucia głodu i liczenia kalorii. Na własnym ciele udowodnił, iż jest ona skuteczna. Stracił nie tylko ponad sto kilogramów bez jakiejkolwiek diety i operacji, ale co najważniejsze i niespotykane, na jego ciele nie pozostały żadne ślady wcześniejszej otyłości.

Metoda Jona Gabriela jest oparta na logice ciała. Wielu z nas zapewne zapyta, co to oznacza? Odpowiedź jest prosta. Jeżeli nasze ciało ma powody, aby być grube, to takie będzie i nie zmieni tego żadna dieta.

„Wyjaśnijmy sobie jedną rzecz: masz nadwagę nie dlatego, że za dużo jesz! Nie jesteś słabeuszem, leniem, obżartuchem pozbawionym samodyscypliny, ucieleśnieniem jakiegoś błędnego i karygodnego stereotypu „grubasa”. Masz nadwagę, ponieważ chce jej twoje ciało. (…) uświadomienie sobie tego faktu może cię wyzwolić, bo łatwiej jest rozwiązać problem, jeśli zna się jego przyczynę.” (s.29)

Zdaniem autora, kiedy już uświadomimy sobie, co jest naszym największym problemem i uporamy się z nim, nasze ciało samo zacznie pozbywać się tłuszczu. Pomocne w tym będą na pewno stworzone przez samego Jona Gabriela wizualizacje.

"Jak schudnąć bez diety? Metoda Gabriela. Rewolucyjny sposób, który odmieni Twoje ciało bez diety" to doskonały poradnik dla osób borykających się z otyłością, ale też wszyscy, którzy mają mniejszy lub większy problem ze swoją wagą. Autor na własnej skórze doświadczył zbawiennych skutków owej metody, jednocześnie potwierdzając jej dużą skuteczność. Metoda Gabriela pomogła już wielu osobom. Mam nadzieję, iż pomoże również mi oraz wszystkim, którzy mają już dość bezowocnych i rygorystycznych diet „cud”.
Polecam.

Recenzja opublikowana na:

Tę książkę powinni przeczytać nie tylko ludzie borykający się z otyłością, ale też wszyscy, którzy mają mniejszy lub większy problem ze swoją wagą. Autor w bardzo interesujący sposób wyjaśnia, jak działa nasz organizm, co takiego powoduje, że ciało może chcieć być grube i za żadne skarby nie pozwoli zgubić choćby paru kilogramów.
Sposoby na schudnięcie są proste do zastosowania, nie wymagają żadnego specjalnego wysiłku, a mimo to przynoszą pozytywne efekty. Najważniejszym elementem Metody Gabriela, jest psychologia - przekazuje techniki pracy ze sobą, dzięki którym można dosłownie przestroić swój organizm na bycie szczupłym.

Szczerze polecam lekturę!

Sposoby na schudnięcie są proste do...

Bardzo ciekawa książka, która wcale nie musi być poradnikiem odchudzania.
Polecam ją wszystkim, którzy interesują się tym co jedzą

Bardzo ciekawa książka, która wcale nie musi być poradnikiem odchudzania.
Polecam ją wszystkim, którzy interesują się tym co jedzą

• Poradniki
  • 2016 - od lipca
  • Znalazły nowych właścicieli
  • 2016

Jon Gabriel Jak schudnąć bez diety? Metoda Gabriela. Rewolucyjny sposób, który odmieni Twoje ciało bez diety Zobacz więcej