Wybór Falcona

Okładka książki Wybór Falcona Sara Orwig
Okładka książki Wybór Falcona
Sara Orwig Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Desire literatura obyczajowa, romans
Harlequin Desire
Falkon's lair
Harlequin
1996-01-01
1996-01-01
Alicja Dobrzańska
ratunek miłość czar nienawiść uczucia wybór

Okładka książki Rejs ku miłości. Dar serca Sara Orwig, Emilie Rose
Rejs ku miłośc... Sara Orwig, Emilie ...
Okładka książki Wybór serca. Wykorzystana szansa Leanne Banks, Sara Orwig
Wybór serca. W... Leanne Banks, Sara ...

Kiepski romans z nachalnym facetem z daddy issues i kobietą, która uratował z wypadku samochodowego. Po wypadku Ben, bo tak ma na imię, zabiera ją, Jennifer, do swojego domu, zamiast prosto do lekarza i opatruje jej rany. Dopiero, gdy odkrywa, że doznała urazu głowy, zabiera ją do szpitala. Podejrzewa, że kobietę przysłał jego ojciec, bo jest z nim skłócony i desperacko próbuje namówić syna, by ten do niego wrócił i przejął interes. Ben jest wściekły na Jennifer, ale ze względu na to, że jest jeszcze ranna i wpadła mu w oko, pozwala jej pomieszkać w jego domu. Jennifer przez pierwszy dzień miała problemy z pamięcią i Ben po zobaczeniu jej nazwiska myślał, że ta jest jego macochą, ale potem kobieta sobie wszystko przypomniała.
Co zrobił Ben, gdy dowiedział się, że Jennifer jest jego przyrodnią siostrą? Zaczął ją napastować seksualnie.
"Obejmował ją mocno jedną ręką, a druga wślizgnęła się pod koszulę i objęła jej pośladki.
- Ben... proszę...
Gdy tylko zorientował się, że Jennifer się boi, natychmiast odsunął się od niej."
Jak bardzo natarczywy musiał być, by sprawić, że kobieta się go przestraszyła? Autentyczne zrobiło mi się jej w tym momencie szkoda. Co potem zrobił Ben? Dalej napastował ją seksualnie, mimo że ona tego nie chciała. I to kilka razy. Potem doszło do ich zbliżenia, na które Jennifer także nie wyraziła jawnej zgody, a nawet na początku próbowała protestować:
"Przyciągnął ją mocno i stłumił pocałunkiem jakiekolwiek próby protestu. Przez chwilę tylko opierała się, stała sztywno, jakby chciała go odepchnąć, ale nagle zadrżała lekko i odpowiedziała na jego pieszczoty."
Nie jest nigdzie napisane, czy ona tego chciała. A może odwzajemniła tylko dlatego, że się bała?
Kolejną oburzającą rzeczą w tej książce jest szerzenie mitów o tym, że niby facet jest w stanie wyczuć penisem, czy kobieta jest dziewicą, czy nie. Co za kompletna głupota! Błona dziewicza jest cieniutka, elastyczna i dziurawa, a tutaj jest opisana, jakby była jakąś ścianą!
"Powoli zaczął wchodzić w nią i nagle poczuł przeszkodę. Wstrząśnięty przerwał i otworzył oczy, a Jennifer chwyciła go mocno i przyciągnęła do siebie rękami i nogami, szepcząc coś niezrozumiałego.
- Jenny, ty jesteś dziewicą!"
Faceci nie czują, czy ta błona jest, czy jej nie ma. Po co wypisywać takie głupoty w książkach? I po co w ogóle ten Ben zrobił z tego taką aferę, że niby jest dziewicą? To aż tak szokująca informacja, że musiał to powiedzieć na głos? Dziwne, że Jenny go nie wyśmiała. Dziewictwo i błona dziewicza to kompletnie normalne rzeczy, tak samo jak nie bycie dziewicą i nieposiadanie błony dziewiczej. Potem po seksie, Jennifer opowiedziała o swoich poprzednich związkach, a Ben powiedział "Widocznie tym mężczyznom chodziło tylko o seks [...]". Co za hipokryta, jakby sam wcześniej nie molestował Jennifer i nie przymusił jej do seksu. Ani razu nie było mu nawet wstyd za to, jaki jest nachalny, a powinien!
Cofam to co napisałam w pierwszym zdaniu, bo tego to nawet romansem nie można nazwać. Ja tam kompletnie nie widziałam żadnego uczucia, tylko pożądanie. Bohaterowie nie umieli ze sobą rozmawiać, ich działania i słowa nie miały sensu.

• Harlequin
  • Harlequin Desire