Niebezpieczna terapia

Okładka książki Niebezpieczna terapia Jean-Pierre Gattégno
Okładka książki Niebezpieczna terapia
Jean-Pierre Gattégno Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller kryminał, sensacja, thriller
Neutralité malveillante
C&T Crime & Thriller
2010-01-01
2010-01-01
978-83-7470-185-3
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak

Kryminał psychologiczny, czyli t0o, co lubię najbardziej. Zupełnie inny niż wszystkie. Nareszcie coś oryginalnego, a nie gnioty reklamowane i pisane według jednego szablonu. Bardzo intrygujący i świetna puenta. Polecam myślącym czytelnikom. Nie ma tu mrocznych akcji, krwi i gonitwy, ale intelektualna potyczka.

Patrząc na ocenę książki, myślałam, że jest taka sobie, ale... Uważam, że jest na swój sposób wyjątkowa i dość ciekawa. Myślę, że warto ją przeczytać. Nie jest jakaś mega długa, nie ma zbędnych opisów, w związku z czym nie jest nudna. Czyta się szybko i moim zdaniem potrafi wciągnąć. Polecam.

Książka z cyklu: 2 godziny czytania, w czasie następnej zaś zapomina się o czym tak właściwie była...

Jak już można wywnioskować z pierwszego zdania tej opinii, spodziewałem się czegoś lepszego. Z opisu wynikało, że akcja skupi się najbardziej na ,,walce" pomiędzy psychoanalitykiem, a jego pacjentem w gabinecie Michela, niestety autor zdecydował się na akcję, lekceważąc potencjał wspomnianego wątku.

Otóż mamy głównego bohatera, lekarza-psychiatrę, który chyba z braku rozrywki w swym życiu postanawia zostać detektywem. Aby miał co robić ,,niezwykle inteligentny przestępca" zostawia tropy swej zbrodni przed samym nosem doktorka. Nasz genialny detektyw powoli rozwiązuje zagadkę morderstwa sprzed kilku miesięcy, jednak wpada w sidła zmanipulowany przez swego pacjenta. Oczywiście wiadomo jakim to się skończy wynikiem, o żadnym zaskoczeniu nie ma mowy, plusem może być liczba stron tej ,,doskonałej francuskiej powieści kryminalnej o wyśmienitej intrydze i równie wybornym zakończeniu...", liczy bowiem niecałe 180 stron.

Książka, stosunkowo krótka, poprzez rekomendacje wydająca się fenomenem literatury, zaś tak nie jest.. Brakowało mi przede wszystkim dynamicznych akcji. Generalnie powieść lekka, polecam w ostateczności na zimowy wieczór.

Godny polecenia kryminał psychologiczny.

Godny polecenia kryminał psychologiczny.

Dobry kryminał psychologiczny z ciekawą fabułą, warty przeczytania :)

Dobry kryminał psychologiczny z ciekawą fabułą, warty przeczytania :)

• 2011
  • Literatura
  • Grudzień 2015
  • Kryminał
  • Kryminały

Dodaj cytat z książki Niebezpieczna terapia