Ewolucja

Douglas Joel Futuyma Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Evolution
978-83-235-0577-8
Bożena Bocheńska, Joanna Gliwicz, Wiesław Babik, Zbigniew Bocheński, Ewa Krzemińska, Jacek Radwan
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Biologia ewolucyjna kreacjonizm inteligentny projekt
Evolution
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
978-83-235-0577-8
Biologia ewolucyjna kreacjonizm inteligentny projekt

Bardzo ciekawa książka, dużym plusem jest duża liczba przykładów doświadczeń których wyniki potwierdzają omawiane tematy. Osobiście uważam, że język jest zbyt trudny, zdecydowane lepiej mi się czytało na studiach książkę Ekologia ewolucyjna Łomnicki [2012]. Książka raczej przeznaczona dla ludzi związanych z naukami biologicznymi (specjalistów).

Dobry podręcznik do biologii ewolucyjnej. Omawia wiele aspektów. Zarówno mechanizmy ewolucji, prawa teorii ewolucji, wiele różnych przypadków, zmienność, źródła zmienności itd. itd. Poszczególne rozdziały powinny być przydatne nie tylko biologom, ale też rolnikom, biotechnologom, chemikom, lekarzom, weterynarzom czy botanikom/ogrodnikom. Warto jednak pamiętać, że to...

• Nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
  • Nauka
  • Ewolucja