Rodzinne sekrety

Okładka książki Rodzinne sekrety Nora Roberts
Okładka książki Rodzinne sekrety
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Seria: New York Times Bestselling Authors literatura obyczajowa, romans
New York Times Bestselling Authors
Worth the Risk. Partners. Art of Deception
HarperCollins
2011-09-09
2011-09-09
1985-01-01
Julita Mirska, Monika Chilewicz
kobieta mężczyzna związek miłość

Trudno ocenić książkę, która nie wnosi niczego nowego do "mózgownicy". Taka sobie. Dużo absurdalnych sytuacji. Jak zwykle wszystko pięknie- same "ochy" i "achy" :P Chyba jestem za mądra na takie książki ;)

Obydwa opowiadania to normalnie kryminał :P Ale podobały mi się, chociaż dramatyczne były ;)

Pierwsza książka Nory Roberts, którą przeczytałam. Przyznam, że wbrew moim obawom, czytało się przyjemnie. Lekka, miła lektura na letni wieczór: miłość, romans i nawet wątek kryminalny.

Powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś innego po tej książce. Liczyłam na ciekawą historię, mającą przekaz i intrygującą fabułę. Do tego jestem przyzwyczajona w powieściach pani Nory. A tu książka składa się z dwóch odrębnych historii. Co prawda nie mogę im nic takiego zarzucić, ale lepiej by by było, jakby autorka skupiła się na jednej i do końca ciągnęła wątek. Byłoby wtedy na prawdę bardzo dobrze. A wręcz jestem pewna, że świetnie.
Pierwsza część zatytułowana "Partnerzy czy rywale?" opowiada o losach Laurel i Matta. Co prawda oboje nie zbyt się kochają i nie pałają do siebie sympatią, ale wspólna sprawa (zbieranie materiałów o morderstwie) ich łączy przez co, muszą odłożyć na bok swoje spory. Z tym, że podczas prowadzenia sprawy oboje dochodzą do jednego wniosku. Jakiego ? Musicie się przekonać sami. I ta historia podobała mi się baardzo. Genialnie by było jakby Pani Nora pociągnęła ją dalej, gdyż wyszła by z tego świetna powieść. A tak musiałam się zadowolić krótką wersją.
Druga część nosi tytuł "Sztuka mistyfikacji" tu akcja rozgrywa się w rodzinnej posiadłości Fairchildów, do której przyjeżdża znany malarz Adam Haines. Córka właściciela domu Kirby ma co do, zamiarów Adama wątpliwości. Sam Adam ma wrażenie, że domownicy coś przed nim ukrywają. Czy dojdą do tego, kto mówi prawdę? Czy uda im się wyjaśnić zagadki? I tu musicie przekonać się sami. Ta część jak i wcześniejsza, gdyby była bardziej rozbudowana, byłaby rewelacyjna. Zwłaszcza, że w pewnym momencie p. Roberts wbiła mnie dosłownie w fotel takim zakończeniem akcji.
Ogólnie rzecz biorąc czytało mi się dobrze. Z tym, że jak wspomniałam wcześniej brakowało mi tego pociągnięcia akcji w jednym kierunku. Nie jest to jakiś gniot, którego nie mogę polecić, ale też nie jest to najlepsze me spotkanie z tą autorką. Ja uwielbiam książki pani Nory. Nie każda jest mega świetna, ale lubię ją czytać, bo zawsze mnie czymś nowym zaskoczy. I co by nie było polecam. Historie są na prawdę bardzo ciekawe choć dość krótkie. :)

"Rodzinne sekrety" to książka łącząca w sobie dwie krótkie, oddzielne powieści "Partnerzy czy rywale" oraz "Sztukę mistyfikacji".
Nigdy wcześniej nie czytałam niczego co wyszło spod pióra Nory Roberts, a ta pozycja mnie raczej nie zachęciła do dalszego poznawania jej twórczości.
"Partnerzy czy rywale" to opowieść o dwójce dziennikarzy - Laurel i Matthew, którzy cały czas się czubią. Ona pochodzi z bogatej rodziny, a jej ojciec jest właścicielem gazety, w której dziewczyna pracuje. Matthew zaś wszystko co posiada osiągnął ciężką pracą, gdyż dorastał w biedzie. Ta dwójka ma za zadanie rozwikłać zagadke śmierci Anne, drugiej żony Louisa, który to był miłością Laurel, gdy miała naście lat.

"Sztuka mistyfikacji" to historia Adama i Kirby. Ona jest córką słynnego malarza i sama już zdobyła sławę jako znakomita rzeźbiarka. Adam - również artysta ma przez kilka tygodni gościć w domu Fairchildów. Ojciec i jego latorośl maja na sumieniu kilka grzeszków, a zadaniem Adama jest zdemaskowanie oszustów i przechwycenie obrazu Rembrandta. Nie wie jednak, że w tej historii nic nie jest czarno-białe, a w domu szalonych artystów spotka miłość.

Te historie są napisane bardzo prostym językiem. Szczególnie w pierwszej części mnie on irytował. Gdyby nie wątek kryminalny, powieść byłaby tragiczna. A tak zasłużyła na 3+. Choć miałam pewne podejrzenia, tożsamość morderców nie była taka oczywista do rozszyfrowania, więc ten aspekt na plus. Reszta - dno. Wzdychanie i pożądanie... nudy.

Matthew jest dziennikarzem. Obecnie pracuje w gazecie, której właścicielem jest ojciec Curtisa Armanda-jego najlepszego kumpla.
Od zawsze podobała mu się również siostra przyjaciela-Laurel(również dziennikarka). Ta jednak nie zwraca na niego uwagi. W staraniach o względy dziewczyny kibicuje mu jedynie babcia Laurel i Curta.
Pewnego dnia do redakcji przychodzi kobieta, która twierdzi, że jej siostra została zamordowana. Choć policja uznała wszystko za nieszczęśliwy wypadek Laurel zgadza się zbadać sprawę.
Chodzi bowiem o śmierć żony jej przyjaciela z dzieciństwa- Luisa.
Ze względu na fakt, że sprawa jest niebezpieczna, dziewczyna musi współpracować z Mattem. Czy wspólna praca zbliży ich do siebie?
W trakcie zbierania dowodów dziennikarze odkrywają przerażające fakty z przeszłości.
Ktoś jednak próbuje ich uciszyć. Kto za tym stoi? Pierwsze podejrzenie pada na męża ofiary. Czy on mógłby zabić swoją piękną żonę? Może wybranka Luisa go zdradzała? A może wszystko to sprawka zazdrosnej kobiety?
Przekonajcie się same! Książkę czyta się naprawdę dobrze i szybko.

Świetna książka o miłości. Matt i Laurel powierzchownie się nie lubią, ale dzięki zagadce śmierci żony dawnego przyjaciela rodziny Laurel zaczynają prywatne dziennikarskie dochodzenie, który ich do siebie zbliży. Niestety kiedy okazuje się, że kobiecie grozi niebezpieczeństwo Matt nie potrafi się powstrzymać i wyznaje jej swoją miłość po czym boi się, że zrobił to za szybko na szczęście okazuje się, że wcale nie jest za szybko ponieważ ona również go kocha. Najgorsze okazuje się, że to najbliższa krewna przyjaciela Laurel jest morderczynią. Polecam książkę tym, którzy uwielbiają romanse. Jak dla mnie przyjemna książka do poczytania popołudniu dla relaksu.

Szału nie ma. Niczego nie urywa. ale świetnie resetuje umysł. Właśnie skończyłam czytać a już nie pamiętam o czym to było.

Pierwsza opowieść mi się bardziej podobała. Jeden minus obie zdecydowanie za krótkie.

Za murami bogatych rezydencji kryje się wiele tajemnic. W "Rodzinnych sekretach" Nora Roberts opowiada historie rodem z wyższych sfer, gdzie pozornie idealna rzeczywistość tak naprawdę naszpikowana jest intrygami i rodzinnymi konfliktami. Poznajemy dwie różne historie, w których śledztwa dla niektórych kończą się zdemaskowaniem, a dla innych - miłością.

"Intrygujący wspólnik", pierwsza część "Rodzinnych sekretów" Nory Roberts, to opowieść o dwojgu dokazujących sobie wzajemnie ludzi, którzy będą musieli zjednoczyć swe siły we wspólnym śledztwie. Laurel i Matt pracują w tej samej redakcji. Ich relacja pełna jest kłótni i wzajemnych docinek. Pewnego dnia oboje podejmują się rozwiązania sprawy morderstwa w jednej z bogatych nowoorleańskich rodzin. Im dalej posuwa się ich śledztwo, tym w większym niebezpieczeństwie się znajdują. Równocześnie ich dotychczasowy konflikt przeradza się w pełne namiętności uczucie...

Druga historia opisana w "Rodzinnych sekretach" to "Sztuka podstępu". Akcja toczy się w rezydencji nowojorskiego artysty Philipa Fairchilda, w którym sztuka ma honorowe miejsce. W tym iście artystycznym klimacie szybko odnajduje się Adam, którego pan domu zaprosił w odwiedziny jako także cenionego malarza. Młody gość Philipa przybywa nie tylko towarzysko, ale także z sekretną misją odnalezienia pewnego cennego obrazu Rembrandta. Z czasem nie tylko odkrywa prawdziwe oblicze Philipa ale i zbliża się do jego córki.

Nora Roberts w "Rodzinnych sekretach" po raz kolejny po mistrzowsku łączy wątek sensacyjny z historiami miłosnych uniesień. Fabuła pełna zagadek sprawia, że od powieści ciężko jest się oderwać, a rozwijające się z biegiem czasu uczucia bohaterów nadają lekturze niesamowitej lekkości. Nora Roberts to autorka dla tych, którzy cenią wielowątkowe, przyjemne i ciekawe opowieści.

"Intrygujący...

• Nora Roberts