Stara prawda

Okładka książki Stara prawda Priscilla Masters
Okładka książki Stara prawda
Priscilla Masters Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Cykl: Detektyw Joanna Piercy (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Joanna Piercy (tom 6)
Embroidering shrouds
C&T Crime & Thriller
2000-01-01
2000-01-01

tej autorki jeszcze nie czytałam i byłam mile zaskoczona, prosty nie za bardzo skomplikowany wątek, a zakończenie mocno zaskakujące
chyba sięgnę na dłuższe jesienne wieczory po kolejne tomy z Joanną Piercy prowadzącą śledztwa z nie banalnym podejściem

Przeczytalam juz Male Krzywdy,oraz Spokojne Miejsce tej samej autorki. ''Stara Prawda'' to trzecia i ostatnia ksiazka ,nie siegne juz wiecej po tworczosc Priscilli Masters,powod-szkoda czasu i pieniedzy na slabe ksiazki. Brak budowania napiecia,ciagnace sie niemilosiernie malo interesujace watki,przyspieszenie dopiero pod koniec lektury,jak dla mnie to troche za pozno.

"Stara prawda" to książka opowiadająca serii napadów na samotne kobiety w ich domach. Jednak wkrótce kolejna starsza kobieta zostaje zamordowana w okrutny sposób.

Nan Lawrence zostaje zamordowana w bardzo okrutny i przerażający sposób. Początkowo w miasteczku Leek włamywano się do domu starszych kobiet, a teraz postanowili umilić sobie zabawę bijąc kobietę jej własną laską, co doprowadziło do śmierci. Inspektor Joanna Piercy nie może tego pojąć i razem z Mike'm rozpoczynają śledztwo. Podejrzanymi zostają brat Nan, były więzień i ukochany wnuk ofiary. Jednak prawda jest zaskakująca i to wszystko zdarzyło się przez tych, którzy poza nienawiścią do innych nie mieli żadnych uczuć.

Priscilla Masters stworzyła ciekawą, trzymającą w napięciu i zadziwiającą akcję oraz wątki, które pokrywają się ze sobą. Inspektor Joanna Piercy boryka się tutaj z problemami rodziny ofiary, a właściwie rodzeństwa, które od dosyć dawna omija się szerokim łukiem. A to wszystko wina ich nienawistnego ojca, który chciał skłócić swoje dzieci i prawdę mówiąc doskonale mu się to udało. Autorka stworzyła interesującą opowieść w której poza śledztwem znajdziemy wątki rodziny ofiary, które ciągną się od dawien dawna. Jednak to nie wszysko, gdyż Joanna też nie ma lekko w domu tym bardziej, że przyjeżdża do niej córka narzeczonego, która po prostu nienawidzi Joanny. A Mike'owi spada na głowę teściową z którą również nie jest łatwo.

Książkę pożyczyłam od siostry mojego chłopaka, która nieco zdradziła mi skrawek powieści i zaciekawiła mnie, dlatego też chciałam ją przeczytać. Początek osłodził moje uczucia co do tej książki, bo początkowo nic ciekawego się nie działo. Jednak z czasem akcja zaczęła się rozwijać i było naprawdę ciekawie i niesamowicie. Książka trzyma w napięciu co prawda nie od samego początku, ale nie jest źle. Prawdę mówiąc czytałam już trochę kryminałów, ale ten przebił wszystkie inne. Kto by pomyślał, że można zabić kogoś kto tak właściwie na to zasługiwał, gdyż robił każdemu na złość? I pomyśleć, że to wszystko miało związek z tym co działo się wiele lat temu.

Stwierdzam, że autorka stworzyła ciekawą opowieść, która kończy się zaskakująco dla każdego czytelnika, jestem tego niemal pewna. Ja sama nie spodziewałam się, że ta, a nie inna osoba będzie stała za zabójstwem. A to wszystko wina pewnej osoby, która po prostu zdradziła męża.

dobra polecam fajna zagadka kryminalna

dobra polecam fajna zagadka kryminalna

ciekawa historia, dobrze napisana, w sam raz dla fanów gatunku :)

ciekawa historia, dobrze napisana, w sam raz dla fanów gatunku :)

• Thriller/Kryminał/Sensacja
  • Rok 2016
  • Książki do nabycia ;)

Dodaj cytat z książki Stara prawda