Dalekie szlaki

Okładka książki Dalekie szlaki Siergiej Sniegow
Okładka książki Dalekie szlaki
Siergiej Sniegow Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Ludzie jak bogowie (tom 1-2) Seria: Fantastyka - Przygoda fantasy, science fiction
Ludzie jak bogowie (tom 1-2)
Fantastyka - Przygoda
Ljudi kak bogi
Wydawnictwo Iskry
1977-01-01
1972-01-01
Tadeusz Gosk
fantastyka science-fiction rosyjska fantastyka Kosmos obcy wojna

Okładka książki Don Wollheim proponuje 1985 Octavia E. Butler, Stephen R. Donaldson, George Alec Effinger, Tanith Lee, Lucius Shepard, John Varley, Ian Watson, Connie Willis, Donald Allen Wollheim
Don Wollheim p... Octavia E. Butler, ...
Okładka książki Proxima Krzysztof Boruń, Andrzej Trepka
Proxima Krzysztof Boruń, An...
Okładka książki Don Wollheim proponuje 1989 David Brin, George Alec Effinger, Tanith Lee, Frederik Pohl, Ian Watson, Donald Allen Wollheim
Don Wollheim p... David Brin, George ...
Okładka książki Don Wollheim proponuje 1986 C.J. Cherryh, Gardner Raymond Dozois, Harlan Ellison, Frederik Pohl, Lucius Shepard, Robert Silverberg, Michael Swanwick, Ian Watson, Connie Willis, Donald Allen Wollheim
Don Wollheim p... C.J. Cherryh, Gardn...

Lektura sprzed lat. Także ocena przepuszczona przez słodki filtr wspomnień.
Socjalistyczna propagandówka, ale jednocześnie wciągająca historia o podboju kosmosu. Sympatyczny główny bohater.

Lektura sprzed lat. Także ocena przepuszczona przez słodki filtr wspomnień.

klasyka radzieckiego SF space opery i wizji triumfu komunizmu w galaktyce xD

klasyka radzieckiego SF space opery i wizji triumfu komunizmu w galaktyce xD

choć w czasach, gdy czytałem tę książkę była bardzo propagandowa, czytało się ją świetnie

Jest to kolejna przeczytana książka która utwierdza mnie w przekonaniu że, jeżeli autor jest dobrym powieściopisarzem to nie ma znaczenia fakt w jakich czasach tworzył. Powiem więcej, wydaje mi się że tworząc w latach 60, lub 70 trzeba było się wykazać większą pomysłowością.
Przez pierwsze kilka stron wydawało mi się że będzie to kolejna droga przez mękę, szybko się jednak pozytywnie rozczarowałem. Akcja szybko się rozwija i trzyma w napięciu.

Stara dobra fantastyka :)

Stara dobra fantastyka :)

Czytałam ją dość dawno, jest to chyba jedna z pierwszych tych niewielu w sumie książek sf, które przeczytałam. Pamiętam, że zrobiła na mnie duże wrażenie. Jakaś stara książka taty wygrzebana z pudeł na strychu, którą przeczytałam z braku innych pozycji! Książka bardzo ciekawa, mam zamiar odświeżyć sobie ją niebawem, jak i przeczytać dwie kolejne części trylogii.

Dawne, dawne czasy. Pamiętam tylko, że byłem książką zauroczony - dlatego też ją tu poszukiwałem. Nostalgiczny powrót do przeszłości

Czytałem bardzo dawno i takie zostawiła wrażenie.

Czytałem bardzo dawno i takie zostawiła wrażenie.

Bardzo ciekawa, choć dziwna pozycja. Autor miał naprawdę ciekawe wyobrażenie podróży kosmicznych.

• Science Fiction
  • 📣 Ach! Moja kolekcja
  • 🚀 Fantastyka naukowa
  • SF, Fantasy i Horror
  • Radzieckie S-F

Dodaj cytat z książki Dalekie szlaki