Podziemny świat Gór Sowich

Okładka książki Podziemny świat Gór Sowich
Mariusz AniszewskiPiotr Zagórski Wydawnictwo: Technol Seria: Militarne serkrety reportaż
reportaż
Militarne serkrety
Technol
2006-01-01
2002-01-01

więcej Więcej

Książka dla bardziej zaawansowanych, lub dobrze obeznanych w geografii Gór Sowich. Autor podaje dużo szczegółów lokalizacyjnych, przez które trudno przebrnąć nie będąc stałym bywalcem tamtych rejonów.
Na plus lub nie, można przypisać autorowi chłodzenie klimatu ukrytych skarbów znajdujących się w każdym tunelu, za każdym kamieniem.

Ogromna praca włożona w napisanie tej książki - niebezpieczna ale i fascynująca pasja!

Góry Sowie kryją w sobie wielką tajemnicę, która została wraz zakończeniem wojny dobrze ukryta przez Rzesze. Fabryki, laboratoria, może złoto Rzeszy co jeszcze mogło tam się znajdować. Zbiegiem lat ludzie odchodzą zabierając tajemnicę do grobu. Badania trwają ciągle by odkryć to co nie miało ujrzeć światła dziennego. Wiele Grot jaskiń zostało przez Rzeszę zasypane. Czas...

napiszę tylko tyle - po przeczytaniu tej książki mam ochotę ruszyć mój leniwy tyłek i sama zobaczyć jak to wygląda :) a na serio bardzo ciekawa i wartościowa pozycja dla miłośników Dolnego Śląska, historii i mrocznych tajemnic, profesjonalny opis z datami, zdjęciami, planami, usystematyzowanie opisu pomaga w lepszym teoretycznym poznaniu tej części historii i regionu. Polecam!

Kompleksowy, noszący cechy dokumentu (wymiary, ryciny poglądowe) i bogato ilustrowany (choć szkoda, że przeważnie w technice czarno-białej) opis wszystkich odkrytych i zachowanych obiektów naziemnych i podziemnych projektu Riese z informacjami o przeprowadzanych przez grupę Autora eksploracjach i badaniach terenowych. Książkę uzupełnia geneza projektu, wiadomości o...

• Posiadam / I i II Wojna Światowa, okres MW
  • II wojna światowa