Nowy Jork 101 miejsc, które musisz zobaczyć

Okładka książki Nowy Jork 101 miejsc, które musisz zobaczyć Aneta Radziejowska, Marek Rygielski
Okładka książki Nowy Jork 101 miejsc, które musisz zobaczyć
Aneta RadziejowskaMarek Rygielski Wydawnictwo: Nowy Świat turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Nowy Świat
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7386-427-6

Plus za samą listę miejsc wartych zwiedzenia, ale ich opis bardzo ogólnikowy.

Plus za samą listę miejsc wartych zwiedzenia, ale ich opis bardzo ogólnikowy.

Podróże – nawet największe leniuchy i domatorzy czasem ich potrzebują. Poznanie nowych miejsc, przeżycie ekscytujących przygód, zmiana klimatu. Te najlepsze, dostarczające najlepszych wspomnień i najbardziej upragnione to zwiedzenie innego nieznanego nam jeszcze kraju. Za oceanem! Marzymy o podróżach do Australii, Kanady i… Stanów Zjednoczonych. A co jest w USA? No Nowy Jork oczywiście!

Przewodnik „Nowy Jork – 101 miejsc, które musisz zobaczyć” oprowadza nas po całym Nowym Jorku pokazując wszystko warte uwagi. I tak znajdziemy tu Statuę Wolności, Central Park, Empire State Building, ale również restauracje, sklepiki, parki i centra handlowe warte uwagi. Po przeczytaniu książki niemożliwością jest nie zapragniecie zobaczenia choćby połowy tych ciekawych miejsc z historią w tle.

Anna Radziejowska i Marek Rygielski stworzyli świetny poradnik dla każdego kto pragnie odwiedzić Nowy Jork. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a jest w czym wybierać. Całość przedstawia się estetycznie, schludnie i klarownie, a w odszukaniu pożądanego przez nas miejsca nie ma problemu. Każdy rozdział to inne miejsce z krótkim komentarzem autorów, historią, a także przydatnymi ciekawostkami.

Ubolewam nad tym, że zdjęcia przy rozdziałach są czarno-białe – gdyby były kolorowe i jaśniejsze na pewno książka by na tym zyskała. Rekompensują to jednak ostatnie strony gdzie zamieszczono już na osobnych śliskich kartkach mistrzowskie ujęcia Nowego Jorku – z lotu ptaka, nocą itp.

Autorzy swój przewodnik dopracowali, a świadczy o tym wspaniałe przygotowanie i wiedza. Przy każdym miejscu inną czcionką mamy zaznaczony adres, również mailowy, telefoniczny i stronę internetową, cenę i dojazd, czyli jak najłatwiej się tam dostać. Jest to z pewnością duże ułatwienie dla turysty i duży plus dla książki – nie w każdym przewodniku znajdziemy tak szczegółowe i pomocne informacje.

Jeśli kiedyś będziecie mieli okazję zwiedzić Nowy Jork (czego będę Wam baaardzo zazdrościć!) koniecznie weźcie ze sobą przewodnik Anny Radziejowskiej i Marka Rygielskiego, a nie pożałujecie. Na pewno okaże się pomocny i jeszcze bardziej umili podróż – jestem o tym przekonana!

5/6
8/10

To nie jest zwykły przewodnik.. "Nowy Jork 101 miejsc, które musisz zobaczyć" to wciągająca, napisana hipnotyzującym językiem książka. Czytając ją, na twarzy pojawiał mi się uśmiech i czułam się, jakbym tam była. Jakbym była na miejscu tam- w Nowym Jorku. Niesamowite przeżycie, polecam. Jedyny minus to, że jest tam opisanych 101, a nie 1001 miejsc.. :) Bardzo dziękuję autorom, za to,że w końcu na rynku pojawiła się taka książka.

Świetny, wciągający przewodnik po mieście, które jest chyba najbardziej znane na świecie. Miejsca, które polecają autorzy, to nie tylko znane budynki, muzea i inne zabytki, ale także ciekawe sklepy i restauracje.
Bardzo polecam!

Bardzo polecam!