Wrzesień 1939 r. w relacjach dyplomatów

historia
1989-08-01
83-01-08948-2
wrzesień 1939 historia wybuch II Wojny Światowej dyplomaci napaść Niemiec na Polskę we wrześniu 1939r. emigracja rządu polskiego

Wydawałoby się, że o wojnie obronnej Polski z 1939 r. wiemy już wszystko. A jednak...

Cennym uzupełnieniem tej wiedzy mogą być zamieszczone, w książce „Wrzesień 1939 r. w relacjach dyplomatów...”, fragmenty pamiętników (lub raportów) najważniejszych tuzów polskiej polityki zagranicznej (Becka i Szembeka), ich podwładnych z MSZ oraz ambasadorów lub posłów: Francji, Wielkiej...

Całkiem pokaźna skarbnica wielu informacji i ciekawostek historycznych - takich z tych mniej znanych i dużo rzadziej spotykanych niż powszechnie. Nie wiem, czy tę książkę można nazwać specjalistyczną; dla zwykłego czytelnika również jest interesująca, dobrze napisana. Dużo faktów i wiadomości zupełnie nieznanych przeciętnemu Kowalskiemu.

• W domowej bibliotece
  • 06. 1918-1960
  • Dzika dzika młodość
  • 📚 Domowa biblioteczka - zbiory tradycyjne (wersje papierowe)
  • 2017
  • PG4.4 - Militaria
  • ⚔ ⌛️Historia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wrzesień 1939 r. w relacjach dyplomatów