Jesteś tylko diabłem

Joe Alex Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Joe Alex (tom 3) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
2011-10-10
1970-01-01
Wydawnictwo Dolnośląskie
Joe Alex (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2011-10-10
Klasyka Kryminału

Obok "Gdzie przykazań brak dziesięciu" najlepszy z kryminałów Pana Słomczyńskiego.

Rzeczywiście dobrze oddaje klimat Wysp. Gdyby teraz podpisać go mianem jakiejś Deborah Johnson, wydać na Zachodzie i zrobić promocyjne show, to byłby bestseller.

Na półkach: , , , , ,

Najlepsza książka z serii. Tak bardzo angielska, że aż trudno uwierzyć, że napisał ją Polak

Już jakiś czas temu przeczytałam thriller / kryminał Joe Alexa (Maciej Słomczyński) "Jesteś tylko diabłem"
Była to moja pierwsza książka tego autora a teraz wiem na pewno, że nie ostatnia 😆 Co prawda komiksowa okładka Wydawnictwa Literackiego zdradza co będzie się działo, ale nie ujawnia sprawcy- w połowie książki myślałam, że wiem kto nim jest ale się pomyliłam 😂
Fabuły...

Książka operująca sprawdzonym schematem,jak te autorstwa Agathy Christie.

Joe Alex marzy o napisaniu powieści o morderstwie doskonałym,gdzie wszystko będzie wyglądało w taki sposób:nie ma motywu,nie ma sprawcy,nie ma śladów,narzędzia zbrodni.Marzy też o spotkaniu z kobietą,którą kocha.

Jednak zmienia swoje plany pod wpływem wizyty znanego adwokata i jego...

Klasyka gatunku, prosta forma i genialna zagadka. Czy potrzeba czegoś więcej?

Odkryta na półce rodzinnej. Co prawda, ego autora, i zarazem głównego bohatera, nie mieści się absolutnie nigdzie, to jednak czytało się całkiem przyjemnie. W nawale dzisiejszych kryminałów pretendujących do miana Bonda lub co najmniej przedstawiciela NCIS... w natłoku książek niezmacznych i "brudnych", tą książeczkę czytało się bardzo fajnie. Nie jest to dochodzenie na...

Wygrzebane z biblioteczki rodziców. Bardzo fajne klasyczne kryminałki pan Słomczyński tworzył pod ciekawie przyjętym pseudonimem.

Klasyka - dla fanów kryminałów, ja nim nie jestem. Doceniam natomiast ciekawą psychologię bohaterów.
Gdy Książka powstała, możliwe że nie była tak przewidywalna jak jest obecnie.
Ale nie nudzi!

Jest to krótka książka, w której dużo się dzieje. W związku z tym iż czytałem ją dosyć dawno, nie będę streszczał fabuły. Jednak pamiętam jakie uczucia miałem po tej lekturze.
Polecam

Kryminał napisany w bardzo tradycyjnym stylu. Czuć ducha staroangielskich rodów i intryg ukraszone lekką dawką tematów nadnaturalnych.

Wybrałem ten tytuł w uwagi na odniesienia do tematyki mistycznej oraz wątek główny, skonstruowany wokół na pozór 'morderstwa idealnego'. Aż sam się sobie dziwię, jak dałem się zwieść autorowi i nie zobaczyłem oczywistych rozwiązań.
Za to na...

Dyskusje