Apollo - początek programu

technika
978-83-7648-831-8
Adrian Markowski
Apollo Księżyc program kosmiczny kosmos NASA

Pierwsza z książeczek opisujących program Apollo od początku przewidywany jako kluczowe osiągnięcie całego amerykańskiego programu podboju kosmosu. I faktycznie jak dotąd doprowadziło to do największego osiągnięcia ludzkości w załogowych lotach kosmicznych - postawienia ludzkiej stopy na innym ciele niebieskim.
Ta książeczka dosyć szczegółowo opisuje początki programu,...

Plus za ciekawe, nieznane mi wcześniej zdjęcia. Tyle z zalet.
Książka pokrótce opowiada o kolejnych misjach Apollo i detalach rakiet. Możemy przeczytać o azymucie startu, współrzędnych lądowania (na 3 miejsca po przecinku), datach produkcji poszczególnych segmentów rakiet Saturn oraz o celach misji. Szkoda, że cele są tylko wymienione, a brak informacji o przydatności i...

Ze 100 stron ciekawe jest może... 20. Kolejne 20 zajmują zdjęcia (ciekawe, ale na małych karteczkach formatu A6 prezentują się marnie). Z kolei 60 stron pokrywają nudne punkty dotyczące celów danej misji, tylko dla fanatyków, bo ciekawego tam nic nie ma.

Szczegółowe opisy misji poprzedzających lądowanie człowieka na Księżycu. Zarówno testy rakiet Saturn, atrap statku Apollo i Lądownika Księżycowego, jak i manewrów zbliżających człowieka do tej wiekopomnej chwili. Trochę męczące, ale robi wrażenie.

• Astronomia, astronautyka, fizyka
  • Przeczytane w 2018