Kolaborantka

2011-08-24
2011-08-24
9788324719181
Janusz Maćczak, Piotr Grzegorzewski

Może być. Włoska "never ending story": camorra, ndrangheta, gomorra itd.itp. Południe Italii przeżarte korupcją i przemocą; tylko południe?; tylko Włoch?. Dosyć wątpliwa intryga, bo postać Angola nie orientującego się w co wdepnął...chociaż, może Oni tacy są? Jest wątek polski, moim zdaniem bardzo ładnie wplątany, bo i Irak,i GROM, i Black Water (oczywiście pod inną nazwą). Dla czytelników nicniewiedzących o współczesnej mafii, a raczej mafiach, MOŻE BYĆ. Jeżeli ktoś nie czytał Saviano.

Jedna z lepszych książek jakie czytałam. Po ostatniej wizycie we Włoszech naszło mnie na włoskie klimaty i sięgnęłam po tą książkę. Spodziewałam się taniego amerykańskiego/brytyjskiego kryminału z nierealnymi scenami i przewidywalną akcją tymczasem ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu książka idealnie oddaje włoskie klimaty. Gdyby nie to, że znam narodowość autora byłabym pewna, że książkę napisał rodowity Włoch/Włoszka. Książka to kryminał thriller, a mimo wszystko utrzymana jest w przyjemnym tonie. Momentami, aż trudno się oderwać. Początkowo problemy sprawiała mi konwencja w której jest napisana- tj. w jednym rozdziale pojawia się kilka wątków, które wplecione są równolegle, aż czasem ciężko się połapać kto jest kim, skąd się wziął i jaką rolę w historii odegra. Po przeczytaniu kilku rozdziałów jedna coraz więcej kwestii się wyjaśnia. Koniec nieco naiwny, ale przynajmniej również zaskakujący. Szkoda, że pozostałe pozycje autora nie opowiadają o Włoszech, ponieważ na pewno chętnie bym po nie sięgnęła.

Powiem tak : nie zaczynajcie tej książki przed świętami, bo już nic więcej nie będziecie w stanie robić. Tylko czytać.

Doskonała powieść o funkcjonowaniu włoskiej mafii Camorry.
Znajdujemy tu : strach, determinację, zdradę klanu, zwątpienie, szantaż, zagubienie, samotność, ból fizyczny i psychiczny.
Od pierwszej do ostatniej prawie sześćsetnej strony gwarancja doskonałej sensacji a nawet momentami thrillera.

Nic nie było w stanie oderwać mnie od tej książki.
Polecam !!!

Doskonała powieść o funkcjonowaniu włoskiej mafii Camorry.
Od pierwszej do ostatniej prawie sześćsetnej strony gwarancja doskonałej...

Książka porusza ciekawą tematykę, szczególnie jeżeli czyta się ostatnio same kryminały z mordertwami w tle to jest to fajna odskocznia. I za tematykę duży plus.
Oceniając książkę całościowo - spodziewałam się po niej czegoś więcej. Wydaje mi się, że film nakręcony na jej podstwaie mógłyby byc ciekawszy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka w miarę ciekawa ale niektóre wypowiedzi raczej nierealne,jak np.wypowiedzi rodziców Marianny Rossetti na cmentarzu albo niektóre detektywa Castrolamiego.Książkę najlepiej się czytało w tych miejscach gdzie dialogów nie było.

Klasyka na najwyższym poziomie. Pozycja niezbędna dla każdego fana włoskiej mafii i ojca chrzestnego! I dla każdego miłośnika dobrej książki.

Dawno nie czytałem tak ambitnej i wstrząsającej prozy. Niesamowita historia mafijnej rodziny Borellich z Neapolu. Opowieść o zemście, zdradzie i korupcji..Thriller który wciąga bez reszty.
Na prawie 600 stronach mamy świetne skonstruowaną i dynamiczną intrygę która ani na chwile nie nudzi. Wydaje się że każde słowo jest na swoim miejscu. Bohaterowie w pełnym wymiarze. Z krwi
i kości. Tacy mogą istnieć na ulicach Włoch. Siła Camorry przeraża ,jest wszędzie ,jest brutalna ma wszystkich w kieszeni i nie pada na kolana przed nikim..
Nie wydaje mi się aby książka była do końca fikcja literacką.. Camorra istniała i istnieje..
Styl pióra pisarza bardzo przypada do gustu. Czyta się lekko ,szybko i nie ma tu zbędnych opisów czy lania wody. Potrafi mocno przykuć uwagę czytelnika a całość pozostaje długo w pamięci.
Zdecydowanie polecam bo jest to kolejna dobra pozycja opisująca świat organizacji przestępczych.

Dobra książka, dobrze się czyta, lekki thriller, polecam

Dobra książka, dobrze się czyta, lekki thriller, polecam

Książka napisana z dziennikarską precyzją, opisuje wnętrze funkcjonowania camorry. Jej okrucieństwo, bezwzględność w wymuszaniu posłuszeństwa jest przerażająca. Stara się temu przeciwstawić młoda członkini przestępczego klanu. W samym centrum wydarzeń związanych ze zdradą camorry znajduje się przypadkowo człowiek z zewnątrz, zupełnie nieświadomy zagrożenia, w które się wplątał. Jego odbiór dramatycznej sytuacji, w której się znalazł, uzmysławia czytelnikowi złożoność i okrucieństwo działań camorry i jak wiele zła czyni ludziom.
Wrażliwość czytelnika jest tu wystawiona na dużą próbę. Od dawna nie targały mną tak skrajne emocje, jak podczas czytania tego thrillera. Jest to lektura dla ludzi o silnych nerwach. Uznałam, że jest to pozycja wybitna.

• Thriller/Kryminał
  • EpuB