Blondynka w kwiecie lotosu

Okładka książki Blondynka w kwiecie lotosu Beata Pawlikowska
Okładka książki Blondynka w kwiecie lotosu
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: G+J Seria: Na Krańce Świata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Na Krańce Świata
G+J
2011-08-24
2011-08-24
9788375962079
Himalaje Tybet Sri Lanka Indie

Literatura podróżnicza ale jakby ciut inna, z przemyśleniami i refleksją. Być może nie każdemu przypadnie do gustu, być może niektórzy twierdzą że autorka posługuje się zbyt egzaltowanym językiem. Mnie się bardzo spodobała, bo lubię takie malownicze metafory i uduchowione opisy.
Pawlikowska tym razem przemierza podnórze Himalajów, Tybet, Sri Lankę i Indie, dzieląc książkę na cztery odrębne części.

"Blondynka w kwiecie lotosu" obejmuje cztery działy: Himalaje, Tybet, Sri Lankę i Indie. Jest ona połączeniem czterech mniejszych książek Beaty Pawlikowskiej opisujących przygody z podróży po tych krajach. Wciągnęła mnie historia Tybetu i Dalajlamy, ciekawa była podróż przez Sri Lankę zwaną też Cejlonem i ogólny opis produkcji herbaty. Z Indii podobała mi się historia związana z powstaniem Taj Mahal. W Himalajach opisana jest historia Buddy i znaczenie kwiatu lotosu w buddyzmie. Książkę uznaję za ciekawą i wartą ponownego przeczytania.

Wspaniała Beata Pawlikowska! Każda jej ksiązka jest świetna i na maksa wciąga! :)

Na imię mam również Beata, jestem blondynką, kocham poznawać świat i uwieczniać go na fotografiach. Skoro tyle wspólnego łączy mnie z Autorką to dlaczego nie mogę polubić jej książek? Staram się jak mogę, ale nie wychodzi...
Choć obiektywnie muszę przyznać, iż "kwiat lotosu" nie jest najgorszą pozycją w dorobku mojej imienniczki. Bywało gorzej. Ale czy kiedykolwiek będzie lepiej?

Beata Pawlikowska pomaga nam odkryć tę świętą moc – spokój i radość świata, której nauczyła się od mieszkańców niewielkich azjatyckich wiosek, miejsc, gdzie ważna jest harmonia ludzi i świata. Obserwując ludzi zarówno podczas codziennej pracy, jak i w trakcie modlitwy i medytacji poznaje świat buddyjski z każdej strony. Bo Buddyzm jest po prostu życiem.

Całkiem fajna, przypominająca dawne książki Pawlikowskiej.
Najbardziej zadziwiły/zainteresowały mnie ciekawostki o Świątyni Szczurów i o zbiorach herbaty. Polecam przeczytać, czemu nie?

Całkiem fajna, przypominająca dawne książki Pawlikowskiej.

2028

Płytkie, pretensjonalne, słabe, przereklamowane. Zjawisko travel-celebrytów mnie zatrważa.

Świetnie napisana książka, lekko się czyta, trochę historii, trochę bieżących wydarzeń, mnóstwo zdjęć, pełna życia relacja. Polecam

Fajne ciekawostki można było przeczytać o krajach, które odwiedza. Zdjęcia też ładne, ale brakowało mi nie raz opisów, gdzie były wykonane lub co przedstawiają. Ciekawą sprawą było wplątywanie życiowych przemyśleń - co mi osobiście się podobało.

Pięknie o ludziach, prostym życiu, zachwyt nad urokiem Himalajów. Ciekawie o religiach Wschodu i ponadczasowych prawdach przydatnych ludziom w każdej kulturze i cywilizacji. Na pewno wrócę do książki

• Podróżnicze
  • Podróże