Zieleń szmaragdu

Kerstin Gier Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Trylogia Czasu (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Smaragdgrün. Liebe geht durch alle Zeiten
Trylogia Czasu (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Agata Janiszewska
literatura niemiecka Trylogia Czasu

Jestem zachwycona pomysłem i miło wspominam całą trylogię, mimo, że czytałam już lata temu. Bardzo podobała mi się cała trylogia!

Super dokończenie trylogii. Jak zwykle szybko i przyjemnie się czytało. Było kilka "wow" wątków, a samo zakończenie trochę niespodziewane, trochę spodziewane 😆 Chociaż czegoś mi jeszcze tu zabrakło, czuję trochę niedosyt i chętnie przeczytałabym więcej! Tak czy siak bardzo polecam ;)

Najlepsza ze wszystkich części! Wciąż nie przeczytałabym jej ponownie, bo jest zbyt infantylna i "po nic" jak dla mnie. Książka sympatyczna i prędko się ją czyta.

Ta trylogia to zmarnowany potencjał. Z dwóch pierwszych tomów spokojnie można byłoby zabrać parę scen i uchnąć je w ostatniej części. Za dużo dziwacznych wspomnień i "przemysleń" głównej bohaterki, które nic nie wnosiły do fabuły i tylko rozpraszały.

Najlepsza część. Przesympatyczna, wątek romantyczny nie działał na nerwy, jak w poprzedniej części, a przede wszystkim książka nie była w całości jemu poświęcona. Zostawiła szeroki uśmiech na mojej twarzy. ;--)

Tu szacun... SERIO!
Najpierw obejrzalam ekranizację i słabo. Jak w przypadku "Miasto kości". Cała produkcja do bani ale mimo to dałam szansę książce i tu był najlepszy wybór jakiego mogłam dokonać! Niesmak zniknął a książka jest i dopracowana, i nie zawiera typowych powtórzeń czy licealnego bełkotu. Nawet postacie mają jakąś głębie, fajnie się je poznaje a mimo to zostaje...

Jak dla mnie absolutna BOMBA. Na końcu wszytko jest wyjaśnione, ale finisz zwala z nóg. Oczywiście zgrzeszyłabym gdybym nie wspomniała o Xemeriusie, alias najniezwyklejszej przyzwoitce w dziejach :D Autorka zakończyła serię w taki sposób jak powinno się to robić. Będzie mi naprawdę brakować wszystkich bohaterów, bo przez całą "Trylogię Czasu", bardzo się z nimi zżyłam...

Moim zdaniem najlepsza z całej serii. Czuję trochę niedosyt i ubolewam nad faktem, że nie mogę już śledzić losów naszych bohaterów. W każdym razie książka bardzo dobra!

Ogólnie rzecz biorąc cała trylogia mi się podobała. W ostatnim tomie Kerstin Gier rozwiązała i pozamykała wszystkie wątki, rozwiała mgłę tajemnic, która spowijała świat Strażników, a mimo to czuję niedosyt. Pomysł na zakończenie jest ciekawy, ale już wykonanie moim zdaniem kuleje. Końcówka jest niedopracowana, tak jakby autorka nie miała już czasu i napisała ostatnie kilka...

Przeczytane w trymiga. Jak się raz wciągnęłam, to już nie mogłam przestać. Mnie osobiście takie zakończenie serii bardzo satysfakcjonuje.

Dyskusje

12 700