Zieleń szmaragdu

Okładka książki Zieleń szmaragdu
Kerstin Gier Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Trylogia Czasu (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Agata Janiszewska
literatura niemiecka Trylogia Czasu

obniżam ocenę za fatalne zakończenie

obniżam ocenę za fatalne zakończenie

Przyszedł czas na... koniec, niestety. "Zieleń szmaragdu" to znakomity finał cudownej trylogii o perypetiach Gwendolyn - podróżniczki w czasie.

Tutaj wyjaśniają się tajemnice nagromadzone w poprzednich częściach, akcja wciąga w swoje odmęty idąc do przodu. Ten tom jest jak rollercoaster wydarzeń i emocji. Przez cały czas kibicowałam Gwenny, zwłaszcza tu - nie dość, że musi ogarnąć bajzel z hrabią, to jeszcze ma złamane serce przez faceta, który ślepo mu wierzył. Cóż, zawiodłam się trochę na tobie, Gideonie, ale za wybaczyłam ci, jak Gwendolyn, w czasie akcji 😉

Humor oczywiście gwarantowany, więc nie ma sensu się o nim rozpisywać.

Wszystkie najważniejsze wątki zostały zamknięte, ale jedyny wątek, który Gier tu wprowadziła właściwie pod koniec nie został - jak dla mnie do końca wyjaśniony. Jeśli mam być szczera, to był zupełnie niepotrzebny :/

Jedną z małych wad u tej autorki jest zbyt pospieszne zakończenie w jednym rozdziale wielu wątków (głównie tych spoza strefy fantastycznej), aczkolwiek mam taką słabość do Kerstin Gier, że przymykam na to oko :>

Mimo tych minusów, to moja ulubiona część "Trylogii Czasu". Cała seria jest jedną z moich ulubionych, wracałam, wracam i będę wracać do niej wielokrotnie. Naprawdę serdecznie polecam wam te Trylogię!

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bohaterowie rozwiązują zagadkę za zagadka. Na jaw wychodzi nawet tajemnica, i to taka o której nie mieli pojęcia przez co nie planowali zdobywać jej wiedzy. Ale to wiele wyjaśniło.

Udaje im się również na własna rękę doprowadzić do końca sprawę nad którą od lat(a w sumie stuleci) pracowała loża. Lepiej poznajemy Wiewióra i powody zachowania Gideona. Chociaż on do końca trochę mnie denerwował.

Koniec końców dobrze oceniam te trylogie. Łatwo i przyjemnie się ją czyta. Historia też jest ciekawa. Ma kilka fajnych postaci i dobrych momentów. Sama saga jest fajna, ale pojedyncze książki by nie zachwyciły. Na szczęście cała saga jest już dostępna i można przeczytać ją na raz. Albo obejrzeć filmy- chociaż osobiście polecam lekturę, książki są ciekawsze.

Ale mają jeszcze jeden plus - piękne okładki i opakowanie

tak z 6,5 gwiazdek

tak z 6,5 gwiazdek

Gwen po wielu spotkaniach z dziadkiem zaczyna sama rozwiązywać zagadki, na szczęście Gideon miał też okazję spotkać ludzi w przeszłości którzy mu nieco otwarli oczy na to co chciał Hrabia od nich wszystkich. tylko że między nimi nieoczekiwanie zaczyna rodzić się jakieś uczucie, na dodatek pojawienie się brata Gideona spowodowało że i Leslie była obiektem westchnień. Wzloty i upadki, ciągle zagadki, chytrość Hrabiego.. świetnie napisana książka, wiele zagadek i ciekawe rozwiązanie. Polecam

Cudowna seria. Idealna na kilka spokojnych wieczorów. Dużo humoru, wzruszeń i przyjemnego spędzenia czasu

Bardzo przyjemna trylogia, polecam.

Bardzo przyjemna trylogia, polecam.

Wszystko wyjaśnia, opisuję historię oraz miłość.

Wszystko wyjaśnia, opisuję historię oraz miłość.

Zaszalałam przez ten weekend ale naprawdę nie mogłam się oderwać, super pomysł Pani Gier) i nie szkodzi, że dla młodzieży)