Okładka książki Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości: o dzieciach nie dla dzieci Lucyna Legut
Lucyna Legut Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza literatura dziecięca
literatura dziecięca
Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
1986-01-01
1986-01-01
8320318769
Wanda Orlińska

Bomba. Kto ma dzieci, ten wie.

Bomba. Kto ma dzieci, ten wie.

Pierwszy raz miałam tę książkę w ręku kilkanaście lat temu. Tak mi się wtedy spodobała, że potem jeszcze kilka razy do niej wracałam. Teraz, gdy po latach znów nadarzyła się okazja aby ją przeczytać, zrobiłam to z wielką chęcią. I z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tak jak kiedyś książka bawiła, tak i teraz wywołuje uśmiech na twarzy.
Narratorami w niej są dwaj bracia: 12 - letni Piotrek i 9 - letni Jasiek, którzy z dziecięcą logiką opisują otaczający ich świat. Czytając, w jaki sposób postrzegają dorosłych i ich zachowania (na tapecie są głównie rodzice),jak prześcigają się z wymyślaniu nowych zabaw i psot, niejednokrotnie zaśmiewamy się do łez. Autorka, decydując się na pisanie „oczami” dziecka, nadała książce uroku i sprawiła, że humorystycznych momentów nawet nie sposób zliczyć.
Jako, że jest to lektura lekka, zabawna, przyjemna i odprężająca to zapewniam, że można się przy niej porządnie zrelaksować. Polecam wszystkim, zarówno dorosłym jak i młodszym czytelnikom.

Narratorami w niej są dwaj bracia:...

Wspomnienie dzieciństwa, ale po prawie trzydziestu latach nie robi już takiego wrażenia, niestety.

Po dwudziestu stronach ta niesłychanie dowciapna książka staje się niestrawna.

Po dwudziestu stronach ta niesłychanie dowciapna książka staje się niestrawna.

super książka napisana z humorem i niejednokrotnie wywołująca uśmiech na buźce :)

Ciekawa, pokazuje punkt z którego widzą dzieci i jak to czasem bywa w rodzinie. Dużo z sytuacji, które mają miejsce bardzo złoszczą rodziców, za to Piotrek i Jasiek aż pękają ze śmiechu.

Rewelacyjna!Przeczytałam ją ładnych kilkanaście lat temu i do dziś zostało we mnie wspomnienie świetnie spędzonego czasu nad tą świetną i zabawną powieścią!Polecam!

Spojrzenie na dorosły świat z perspektywy młodych ludzi. Świat prawdziwy, obdarty z głupiutkiej naiwności, nie zawsze zrozumiały dla dwóch dorastających chłopców. Z drugiej strony - wspaniała zabawa. Autentyczny język potoczny, dialogi z życia wzięte, podobnie jak problemy, z którymi borykają się rodzice Jaska i Piotrka. Jedna z tych książek, do których wraca się wielokrotnie.

Nawet się kilka razy uśmiałem. Bardzo sympatyczna książeczka!

Nawet się kilka razy uśmiałem. Bardzo sympatyczna książeczka!

Książeczka jest świetna.Rewelacyjna.Pędzę do biblioteki po następne historie pani Legut!

• Z dzieciństwa
  • Dla dzieci i młodzieży