Jack Nicholson. Wielki uwodziciel

biografia, autobiografia, pamiętnik
83-247-0121-4
Wanda Gadomska
Jack Nicholson biografia uwodziciel aktor

Słaba ta biografia. Chaos i brak rzetelnych informacji. Taki trochę "pudelek".
Do przejrzenia.

"Ruszałem tyłkiem z prędkością 75km/h.." I tak całe życie. Wyrywkowa ta biografia.

Jak na biografię książka lekko chaotyczna. Autor ma tendencję do przesadnego rozwijania dygresji, przez co ciężko wrócić do wątku głównego. Tytuł wyraźnie wskazuje, iż treść więcej będzie mówić o romansach niż o karierze aktorskiej Nicholsona. Na szczęście w książce nie brakuje opisów kulis powstawania najważniejszych dzieł w dorobku aktora.

Ciekawa biografia jednego z najbardziej bezczelnych, ale charakterystycznych aktorów. Autor próbuje rozwikłać co kryje się za uśmiechem kota z Cheshire. Od pierwszych stron śledzimy historię romansów i związków aktora, jego role są gdzieśtam na drugim planie. Niemniej jednak książka doradza, które filmy stworzyły z niego gwiazdę i dał popis swoich umiejętności. Dla mnie...

• Biografie
  • 2009 Nabytki