China Miéville Wydawnictwo: Zysk i S-ka fantastyka, fantasy, science fiction

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Fantastyczna sałatka w Londynie

8 Link do recenzji

2021

Niestety książka ta udowadnia, że o ile Mieville ma zawsze niezłe pomysły, to nie zawsze wie co z nimi zrobić

Na półkach: , , , ,

Wiecie, czym jest new weird? To taki dziwny gatunek literacki, który zostawia czytelnika w stanie permanentnego zdziwienia i objawia się w postaci rysunkowych znaków zapytania wokół jego głowy. Połączenie starej, dobrej fantastyki we wszystkich jej przejawach (włączając w to science-fiction i urban fantasy) z horrorem, opowieścią supernatural i wszystkim, co dziwne i nie z...

Lubię dziwne mikstury, ale tutaj - ratunku! - za dużo wszystkiego na jeden raz. Po obiecującym początku postacie zaczęły się nieokiełznanie mnożyć, znikać, by znowu się pojawić i sprowadzać ze sobą nowe wątki, nie dając oddechu ani czasu na oswojenie się ze światem przedstawionym. Cała ta kłębiąca się masa postaci, możliwości, właściwości i zależności sprawiła, że w pewnym...

Książka bardzo mnie rozczarowała. Pomysł autora na fabułę jest bardzo dobry, ale wykonanie już nie. Powieść chaotyczna sprawiająca wrażenie niedopracowanej. Podczas lektury miałam wrażenie, że pisarz zaniósł wydawcy sklecone w całość w dużym pośpiechu zapiski z szuflady, gdyż musiał wywiązać się w terminie ze zobowiązań. Dodatkowo złe polskie tłumaczenie jest moim zdaniem...

W sumie to dobrze wydane 6,90. Co prawda w drugiej połowie nie wiedziałem, co się do jasnej pana ciasnej dzieje, to pierwsza połowa była świetna.

Na półkach: , , , ,

Urban fantasy z domieszką mistycyzmu. Przyjemnie się czyta o ile się lubi takie klimaty.

Napiszę kilka słów, nie będę się rozwodzić. Książka nie przypadła mi do gustu. Męczyłam się strasznie czytając ją. Dla mnie fabuła na zbyt wysokimj poziomie abstrakcyjności.

Na półkach: , , , ,

Podobno najgorsza książka Miéville'a. Tak? A mój ulubiony pisarz skopałby tyłek twojemu ulubionemu pisarzowi.

Powieść Mievilla "Kraken" to zmarnowany potencjał.
Londyn, jego rozliczne światy, warstwy i zamieszkujący go mieszkańcy jest wspaniale opisny.
Autor dokładnie wiedział o czym pisze, nic nie jest przypadkowe. Nie można tego niestety powiedzieć o fabule, której natłok, gąszcz przytłacza. Momentami naprawdę nie wiadomo o czym się czyta, jaki to bohater, czy miejsce. Może...

Bardzo dziwna i początkowo dość trudna to powieść, ale potem (jak już człowiek przyzwyczai się do stylu pisarza) action się rozkręca:) I jest parę NAPRAWDĘ MEGA GENIALNYCH tekstów i bohaterów:)
Polecam dla troszkę wytrwałych:)

Dyskusje

• Fantastyka