Konserwatyzm miedzy Atenami a Jerozolimą. Szkice post-awerroistyczne.

Adam Wielomski Wydawnictwo: Fijor filozofia, etyka
978-83-89812-57-5
Fijor
Filozofia historia konserwatyzm teologia polityczna katolicyzm Schmitt Strauss Hobbes
filozofia, etyka
978-83-89812-57-5

Bardzo dobra książka ukazująca napięcie pomiędzy fideizmem a racjonalizmem wewnątrz konserwatyzmu. Autor ukazał ten problem analizując poglądy dwóch wybitnych filozofów Carla Schmitta i Leo Straussa. Pracę uzupełniają teksty poświęcone Maurrasowi i Voegilinowi - obaj nie są zbyt znani w Polsce i na swój sposób wyłamują się z podziału przedstawionego na samym początku książki.

Bardzo dobra książka, lecz nie wyczerpuje do końca tematu jaki stara przedstawiciel prof Wielomski w popełnionej pracy.

• Konserwatyzm
  • Chcę w prezencie
  • Politologia
  • Filozofia
  • Good Reads
  • Myśl polityczna (pozaliberalna)
  • 1.Myśl polityczna
więcej mniej

Adam Wielomski Konserwatyzm miedzy Atenami a Jerozolimą. Szkice post-awerroistyczne. Zobacz więcej