Konserwatyzm miedzy Atenami a Jerozolimą. Szkice post-awerroistyczne.

Okładka książki Konserwatyzm miedzy Atenami a Jerozolimą. Szkice post-awerroistyczne.
Adam Wielomski Wydawnictwo: Fijor filozofia, etyka
filozofia, etyka
Fijor
2009-01-01
2009-01-01
978-83-89812-57-5
Filozofia historia konserwatyzm teologia polityczna katolicyzm Schmitt Strauss Hobbes

Okładka książki Hiszpania Franco. System polityczny, nurty ideowe, i konteksty frankizmu Jacek Bartyzel, Roman Bäcker, Marek Jurek, Joanna Rak, Adam Wielomski, praca zbiorowa, Artur Ławniczak
Ocena 5,8
Hiszpania Fran... Jacek Bartyzel, Rom...
Okładka książki Państwo narodowe i jego wrogowie Adam Wielomski, Magdalena Ziętek-Wielomska
Ocena 5,8
Państwo narodo... Adam Wielomski, Mag...
Okładka książki Nowoczesność, Nacjonalizm, Naród Europejski Adam Wielomski, Magdalena Ziętek-Wielomska
Ocena 9,0
Nowoczesność, ... Adam Wielomski, Mag...

Bardzo dobra książka ukazująca napięcie pomiędzy fideizmem a racjonalizmem wewnątrz konserwatyzmu. Autor ukazał ten problem analizując poglądy dwóch wybitnych filozofów Carla Schmitta i Leo Straussa. Pracę uzupełniają teksty poświęcone Maurrasowi i Voegilinowi - obaj nie są zbyt znani w Polsce i na swój sposób wyłamują się z podziału przedstawionego na samym początku książki.

Bardzo dobra książka, lecz nie wyczerpuje do końca tematu jaki stara przedstawiciel prof Wielomski w popełnionej pracy.

• Konserwatyzm
  • Chcę w prezencie
  • Politologia
  • Filozofia
  • Good Reads
  • Myśl polityczna (pozaliberalna)
  • 1.Myśl polityczna

Adam Wielomski Konserwatyzm miedzy Atenami a Jerozolimą. Szkice post-awerroistyczne. Zobacz więcej