Kup teraz - 11 ofert w cenie od 25.90 zł do 34.47 zł

literatura polska II wojna światowa kobiety biografia
literatura faktu
Prawdziwe historie
literatura polska II wojna światowa kobiety biografia

"Dziewczyny wojenne" to zbiór 11 historii kobiet opartych na prawdziwych wydarzeniach życia politycznego a przede wszystkim ich własnych doświadczeń i przeżyć okresu (po) wojennego.
Te reportaże to słowa obdarte z lukrowania rzeczywistości. To trudne słowa sprawozdawcze płynące prosto z serca. Każda z tych bohaterek rozmów w czasach wojennych była w nastoletnim okresie...

“Dziewczyny wojenne” to kolejna książka z serii “Prawdziwe historie”. Autorem jest Łukasz Modelski i muszę przyznać, że czuć różnicę w porównaniu do książek Anny Herbich, której historie czytało się z wypiekami na twarzy.

Ta część również bardzo ciekawa i przybliża rzeczywistość  wielu polskich kobiet w wojennych czasach. Części, które napisała Anna Herbich, wydają mi się...

Wojna to z pozoru męska sprawa...no właśnie ...to tylko pozory

Fascynująca książka na podstawie, której nakręcono równie wspaniały film (oglądałam:))

''Dziewczyny wojenne" to zbiór przejmujących 11 historii kobiet, którym przyszło żyć w czasie II wojny światowej.
''Nie pozwoliły, aby wojna zniszczyła ich marzenia".

Poszczególne życiorysy odsłaniają indywidualne cechy i aspiracje naszych bohaterek. Wiele je dzieliło, ale łączył...

Na półkach: , , , ,

Poruszające historie 11 kobiet, zmagających się z trudami i okrucieństwem II wojny Światowej.
Najbardziej w pamięci utkwiła mi historia Ali!
Podobało mi się to, że każda historia ukazywała całkiem inną kobietę, mimo że łączyła je wojna i walka o marzenia.
Duży plus za umieszczenie pod koniec każdej historii "współczesnych" losów bohaterek.

Książka bardzo mnie zainteresowała. Stanowi zbiór opowieści kilkunastu kobiet, które przeżyły II Wojnę Światową. Bohaterki pochodziły z różnych środowisk, miały różne ambicje i plany na przyszłość, Połączyło je doświadczenie wojny i chęć działania - czasami w pełni świadoma, a w innych wypadkach wynikająca z przypadku, naiwności czy pragnienia przynależności. W moim...

Książkę kupiłam babci w prezencie. Może najpierw napiszę co ona powiedziała: miło się czyta swoją historię. Babcia była w podobnym wieku. Nie raz mi opowiadała rzeczy, które mrożą krew w żyłach.
Styl pisarski nie w moim typie, chociaż treść ciekawa to ciężko się przebrnąć.

Jedenaście smutnych historii, które niosą nadzieję, że można wyjść z najciemniejszego miejsca n świecie i przeżyć.

Na półkach: , , , ,

Zauroczona wspomnieniami "Dziewczyn z Wołynia" postanowiłam sięgnąć po kolejną powieść z tej serii, i tak trafiłam na "Dziewczyny wojenne".
Poznałam tu 11 niesamowitych historii,historii odważnych i silnych kobiet,których odwaga nie znała żadnych granic.
Niektóre z tych kobiet były łączniczkami, niektóre sanitariuszkami,niektóre ukrywały żydowskie dzieci i narażały własne...

Książki, które poznałem, o których pisałem, które również w ten lub inny sposób promowałem. Projekt w aplikacji Instagram odnajduje swoje odbicie również w tym miejscu. W kolejności niezobowiązującej, wśród tekstów pisanych i napisanych na przestrzeni dwóch dekad, a czasem znacznie dalej.

2 969
    2 372