Niepospolite umysły

W.A.B.
1998-01-01
1998-01-01
biografie psychologia eseje Woolf

Po przeczytaniu tej książki jeszcze bardziej uświadomiłam sobie jak bardzo pospolitym umysłem jestem ...Jak się okazuje taki stan rzeczy ma również pozytywne konsekwencje

niezwykła książka! Jedna z tych, które miały w moim życiu chyba największy wpływ. Z pewnością nadaje się jednak dla ludzi, którzy nie znoszą prostackiej beletrystyki w stylu "Chwili dla ciebie", bo wstęp jest bardzo psychologiczny - naukowy, ale napisany dla nie-psychologów. Może nie laików w tym temacie (absolutnych),równocześnie inteligentnych, wykształconych osób. A mówię to jako humanistka... Uzupełnię komentarz, gdy przeczytają to moi przyjaciele - informatyk i projektantka zieleni ;)

Ta książka wyposaża nas w ogromną ilość wiedzy, bardzo "przydatnej" - bo wiele wyjaśniającej. Ale zapewne przydatnej nie z tego względu, że nagle uznamy siebie za idealny materiał na wybitną postać... Wydaje mi się jednak, że odnalezienie w sobie określonych cech - jak np. Wychowawcy, czy Stwórcy - pomaga nam lepiej zrozumieć samych siebie. W czasach, gdy według Woody Allena każdemu potrzeba psychoterapii, taka świadomość jest niezwykle cenna - a w cenie książki! ;)

Ciekawa pozycja. Polecam

Ciekawa pozycja. Polecam

• Psychologia
  • Kasia
  • 0 Filozofia psychologia
  • 2006
  • Biografie, wywiady

Dodaj cytat z książki Niepospolite umysły