Dzikie białko

Okładka książki Dzikie białko Joanna Chmielewska
Okładka książki Dzikie białko
Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Kobra Media Cykl: Lesio (tom 2) Seria: Kolekcja kryminałów kryminał, sensacja, thriller
Lesio (tom 2)
Kolekcja kryminałów
Kobra Media
2010-01-01
2010-01-01

Bez porównania słabsza lektura od rewelacyjnego „Lesia”.

Bez porównania słabsza lektura od rewelacyjnego „Lesia”.

Na półkach: , , , , , ,

Fantastyczna historia :)

Fantastyczna historia :)

Kiedy ostatnimi czasy miałam książkę Pani Chmielewskiej w ręku ? No cóż gdzieś w czasach licealnych bo to właśnie wówczas królowa kryminału zaskarbiła sobie moje serce i do dnia dzisiejszego zajmuje w nim szacowne miejsce jednej z ulubionych i chętnie czytanych autorek.
Więc gdy w moje łapki wpadło "Dzikie białko" z wielką chęcią i sentymentem postanowiłam przeczytać powtórnie tą pozycję.
Tym samym po tak długiej od pierwszego spotkania przerwie książka niczym nie straciła na wartości jak dla mnie.
Bohaterowie czyli grupa architektów to naprawdę doborowe towarzystwo o bardzo ciekawym i nie codziennym postrzegani rzeczywistości przez co doświadczają bardzo zabawnych sytuacji. Akcja jest szybka i urozmaicona zaś język przestępny obfitujący w wiele zwrotów wywołujących uśmiech na twarzy czytelnika.
Podsumowując czas spędzony na ponownym przeczytaniu tej pozycji nie był czasem straconym. Poprawiłam sobie humor i zresetowałam mózg czyli otrzymałam wszystko to na co liczyłam i jeszcze więcej.
Dla mnie Pani Chmielewska górą i to się nie zmienia od lat :)

Rewelacyjna, wybitna kontynuacja losów pracowników biura architektonicznego, których czytelnicy poznali w powieści „Lesio“.
Niezwykły zespół architektów zaangażuje się w zdobywanie zdrowej żywności. Pomysłowość, granicząca niekiedy z głupotą, zaskoczy, zadziwi i doprowadzi do łez.
Nie można nie przeczytać znając "Lesia" i będąc wielbicielem pierwszej części przygód niemożliwie fajtlapowatego Lesia...

Tom drugi podobnie do pierwszego równie absurdalny i komiczny. Lekka lektura

Tom drugi podobnie do pierwszego równie absurdalny i komiczny. Lekka lektura

Śmieszne historie pracowników biura projektowego

Śmieszne historie pracowników biura projektowego

Troche mniej mi się podobała ta cześć, ale i tak trzyma poziom pod względem humoru

Komediowa miotanina w peerelowskim klimacie.

Komediowa miotanina w peerelowskim klimacie.

Sequel przygód Lesia i ekipy biura architektonicznego. Dorównuje poziomem absurdu i śmieszności pierwszej odsłonie opowieści o Lesiu i jego kolegach z pracy, jednak przy "Lesiu" więcej się uśmiałam. Uwielbiam styl pisania Chmielewskiej, zawirowania i zwroty akcji.

Poprzednia część była odkryciem ale tej brakuje polotu poprzedniczki

Poprzednia część była odkryciem ale tej brakuje polotu poprzedniczki