Charlie i fabryka czekolady

Charlie (tom 1)
literatura dziecięca
Jerzy Łoziński
Quentin Blake Pan Wonka

W sam raz dla dziecka rozpoczynającego szkołę. Pouczająca i śmieszna. Także dla rodziców. Sławny film nie jest dobrą ekranizacją tej książki.

Piękna bajkowa historia o dobrym wychowywaniu i błędach, za które słono trzeba zapłacić. Historia napisana z morałem. Polecam!

Książka opowiada o Charlim Buckecie, chłopcu ze skrajnie biednej rodziny. Marzy on o znalezieniu złotego kuponu i możliwości wejścia do fabryki czekolady Willy'ego Wonki. Szczęście mu dopisało, ponieważ pewnego dnia odnalazł ostatni Złoty Kupon. Wraz z innymi dziećmi wchodzi do fabryki. Ale o dalszych losach Charliego dowiedzcie się sami 😊

charlie chaplin i fajna lektura

Książkę przeczytałam dopiero po zobaczeniu filmu, co w ogóle nie przeszkadzało mi w odbiorze, bo jednak trochę się od siebie różnią. Lubię specyficznych bohaterów, których tutaj jest pod dostatkiem.

ig: herbacianazaczytana
Książkę Pan Ronald Dahl napisał już ponad 50 lat temu, lecz trudno w to uwierzyć, ponieważ spokojnie moglibyśmy umieścić wyobrażenie o wspaniałej fabryce Wonki w naszych czasach. Jest to już kultowa już historia Charliego i pana Willy'ego Wonki. Charlie to chłopiec z biednej rodziny, który pewnego dnia znajduję dolara na ulicy i postanawia kupić...

Książka bardzo fantazyjna, opowiadająca o magicznej fabryce czekolady

Bardzo spodobała mi się książka ponieważ porusza problem w wychowaniu dzieci.A także o biedzie która panowała w niektórych domach.

Bardzo ciekawa książka...

Roald Dahl jako autor literatury dziecięcej był mi znany od dawna. Tak się jednak złożyło, że "Charliego i fabryki czekolady" nie miałam do tej pory okazji przeczytać, filmu zresztą też nie widziałam. Ale wiecie co? W tej chwili, już po lekturze, wcale nie uważam, że coś ważnego mnie ominęło.

Charlie Bucket to młody chłopiec, który mieszka w małym drewnianym domku na...

Dyskusje

3 552