Florencja, córka Diabła

Okładka książki Florencja, córka Diabła Joanna Chmielewska
Okładka książki Florencja, córka Diabła
Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Polski Dom Wydawniczy kryminał, sensacja, thriller
Polski Dom Wydawniczy
1993-01-01
1993-01-01
83-7043-178-x

[...]
Mówiłam ci, jesteśmy narodem barbarzyńców. Im wyższa cywilizacja i kultura, tym właściwszy stosunek do zwierząt, na razie pozostajemy na etapie zagłodzonych plemion koczowniczych. Co żywe, a nie jest istotą ludzką, służy do zjedzenia i cześć. Nie ma sankcji na bydlaków znęcających się nad zwierzętami. Możesz im udowodnić dwadzieścia razy, że truli konia, uszkodzili go jakoś, wstrzykiwali szkodliwe co popadnie i nic im nie będzie. A jeżeli pracownicy stajni dadzą im po mordzie, pójdą odpowiadać przed sądem.

𝐀𝐔𝐃𝐈𝐎𝐁𝐎𝐎𝐊 𝐖 𝐈𝐍𝐓𝐄𝐑𝐏𝐑𝐄𝐓𝐀𝐂𝐉𝐈 𝐏𝐀𝐍𝐈 𝐈𝐑𝐄𝐍𝐊𝐈 𝐊𝐖𝐈𝐀𝐓𝐊𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈𝐄𝐉 𝐏𝐎𝐃𝐍𝐎𝐒𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐎𝐑𝐘 𝐏𝐄𝐑𝐂𝐄𝐏𝐂𝐉𝐈 😉👍

[...]

Podtrzymuję swoje odczucia z poprzednich lektur, że wszędzie tam gdzie na karty książki autorka przelewała swoje pasje (kasyna, hazard, wyścigi konne),tam działo się to z uszczerbkiem dla czytelnika. Dalej jest to zabawna Chmielewska, ale fabularnie i treściowo słabiej.

Mogła by być i śmieszna gdyby nie lanie wody i przelewanie swych pasji na kolejne strony....
Chciałem przeczytać po latach po raz drugi.... przekartkowałem.......i wiśta wio na makulaturę

Książki Chmielewskiej o wyścigach lubię mniej, niż pozostałe, ale zawsze będę doceniać świetny język i styl! Absurd goni chaos, argumentacja w dyskusjach zwala z nóg, a śledztwo doprowadza do rozbicia ruskiej mafii:) Polecam!

Myślę, że ta powieść jest atrakcyjna przede wszystkim dla koniarzy, i ludzi kochających wyścigi końskie. Dla reszty mało wciąga.

Całkowicie obcy temat dla mnie. Pomimo zagmatwanych układów koniarskich ubawiłam się nieziemsko

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam odczucie, że wszędzie tam gdzie na karty książki autorka przelewała swoje pasje (kasyna, hazard, wyścigi konne),tam działo się to z uszczerbkiem dla czytelnika. Dalej jest to zabawna Chmielewska, ale fabularnie i treściowo słabiej.

Co Chmielewska, to Chmielewska. Nic nie można autorce zarzucić. To mój prywatny challenge i powrót po latach. Tym razem w audiobooku. Polecam. Książka o wyścigach w tle afera i morderstwo. Jak ktoś opowiada z pasją to można się wszystkim zarazić. Doceniam po latach jeszcze bardziej. Aż się chce biec na Wielką Pardubicką.

Ciekawa pozycja, szczególnie dla koniarzy, ale nie tylko.

Ciekawa pozycja, szczególnie dla koniarzy, ale nie tylko.

Za młodu mniej mi się podobały książki Chmielewskiej związane z wyścigami. Teraz mam coś w rodzaju sentymentu, lubię na równi z innymi.
I mieciowe "Dawaaaaj Jarzynka!" czytane przez Ewę Abart - bomba :)

I mieciowe "Dawaaaaj Jarzynka!" czytane przez Ewę Abart - bomba :)

• Joanna Chmielewska
  • Kryminały