Moja kochana Mary Jane

Okładka książki Moja kochana Mary Jane Betty Neels
Okładka książki Moja kochana Mary Jane
Betty Neels Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romance literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romance
Dearest Mary Jane
Harlequin
1996-01-01
1996-01-01
837070915X
Anna Bieńkowska
miłość uczucia bieda duma plotki

Okładka książki Zaręczyny po angielsku Liz Fielding, Betty Neels
Zaręczyny po a... Liz Fielding, Betty...
Okładka książki Gwiazdka miłości Betty Neels, Margaret Way, Rebecca Winters
Gwiazdka miłości Betty Neels, Margar...

Daję tej książce wysoką ocenę, jak na Harlequina i książkę w ogóle, bo książka jest tak rozczulająco staromodna i tak niedzisiejsza, że aż robi wrażenie. :-)

Główni bohaterowie stasznie często zasiadają przed kominkiem (choć akcja dzieje się mniej więcej współcześnie, a bohaterowie są młodzi),że aż robią na mnie wrażenie skostniałych starych panien sprzed wieku albo dwóch. Takich o wyglądzie i charakterze Scroodge'a z "Opowieści wigilijnej" - wysuszona sylwetka, haczykowaty nos i podły charakter. Nie mają tam TV ani radia ani żadnych takich (internetu nie było, bo książka z 1996 r.). Mary Jane raz czytała jakąś fascynującą książkę o Londynie, a Thomas chyba się napił whisky jeśli dobrze pamiętam, w każdym razie ona przesiaduje w towarzystwie kota, a on w towarzystwie psa. :-)

Książki Betty Neels są uroczo staroświeckie, a bohaterki są typu nieśmiałego, ale zdarza się, że mają więcej werwy, energii i potrafią zripostować. Postaci tychże książek są za bardzo czarno-białe, a głowne bohaterki zbyt wyrozumiałe. Ale nic, Betty Neels taki miała styl i już.

Na półkach: , , , , , ,

Kolejny romans Betty Neels niewiele różni się od poprzednich - ona: niekoniecznie urodziwa, ale tym razem chociaż wygadana, on: wzięty chirurg ortopeda, bogaty i przystojny, nie mogło być przecież inaczej ;)

Zaskakująca fabuła i mrożące krew w żyłach zwroty akcji to nie ten adres. Mary Jane jest ledwo wiążącą koniec z końcem właścicielką małej herbaciarni oraz tą brzydszą siostrą. Sir Thomas Latimer (który w mojej wyobraźni był brzydką rybą :P) jest amatorem herbaty i brzydszej siostry, chociaż siostra ładniejsza wydaje się być na wygranej pozycji. Przynajmniej wydaje się tak Mary Jane i to przez większość książki, przecież gwałtowny wybuch uczuć nastąpi najwcześniej trzy strony przed końcem. Bo w to, że nastąpi chyba nikt nie wątpił? :)

Romantyczna, staromodna, naiwna historyjka. A jednak miło się czyta, i jeszcze te święta po drodze, dałam się złapać :) No i pani Beaver, nazwisko zobowiązujące w mojej wyobraźni do szczerego uśmiechu i uroczych zębów siecznych :P

Nikomu nie życzę mieć takiej siostry jaką ma Mary Jane. Fajna, lekka w sam raz w zimowe wieczory :)

25-35

25-35