Open: An Autobiography

2010-08-10
2010-08-10
978-0-00-728143-5
Andre Agassi autobiografia Open sport tenis

Jedna z lepszych autobiografii jakie przeczytałem. Niezwykle szczera opowieść pięknych zwycięstwach, ale też o trudach życia sportowca. Pan Agassi nie omija niewygodnych wydarzeń ze swojego życia. Nie jest to kolejna książka skupiająca się na samych laurach zdobywanych przez niezwykłego sportowca. Jest to opowieść o walce ze samym sobą, presją zwycięstwa, psychice zawodnika oraz o tym ile trzeba poświęcić, żeby wejść na sam szczyt. Pan Agassi pokazuje siebie jako zwykłego człowieka, który przeżywa wzlotu i upadki oraz poszukuje swojego miejsca na świecie. Bardzo dobra biografia pokazująca prawdziwe oblicze sportu na najwyższym poziomie.

Najlepsza biografia sportowaca jaką przeczytałem. Polecam

Najlepsza biografia sportowaca jaką przeczytałem. Polecam

Super książka dla osoby zainteresowanej tenisem z tamtego okresu.
Nie wiem czy atrakcyjna dla kogoś niezwiązanego z tenisem.

Super książka dla osoby zainteresowanej tenisem z tamtego okresu.
Nie wiem czy atrakcyjna dla kogoś niezwiązanego z tenisem.

W książce przeplatane wątki z prywatnego życia znanego tenisisty z jego zawodową karierą i ciekawym opisem meczów w największych turniejach rangi ATP na świecie. Niesamowita wola parcia naprzód człowieka, który od dziecka znalazł się pod olbrzymią presją surowego ojca chcącego zrobić z niego gwiazdę tenisa. Te wydarzenia w istotny sposób ukształtowało go jako człowieka i sportowca. Książka o przyjaźni, miłości, woli walki i pasji zmieszanej z nienawiścią do sportu pokazuje ambiwalentny stosunek Aggasiego do tej królewskiej gry.

Książkę dostałem od żony jako raczkujący sympatyk tenisa nie znający pana Agassiego. Nie spodziewałem się, że otrzymam lekturę lekką, wciągającą, humorystyczną o walce ze słabościami, lękami, trudnymi relacjami i twardymi zasadami rządzącymi światem tenisa. Naprawdę polecam bo gdybym miał opowiedzieć w skrócie o kim jest ta książka to powiedziałbym - o tenisowym Rocky'm Balboa :)

Genialna.
Świetnie napisana.
Ciężko się oderwać.
Nie tylko dla pasjonatów sportu.
Polecam.

Genialna.
Świetnie napisana.
Ciężko się oderwać.
Nie tylko dla pasjonatów sportu.
Polecam.

Wspaniałe 596 stron

Wspaniałe 596 stron

Szczerze, wprost, naturalnie. Tak jest napisana ta autobiografia. Czytając odczuwa się pełną gamę emocji: ciekawość, niedowierzanie, podziw, irytację, zadowolenie, ulgę. Agassi tak szczegółowo opisuje wszystkie ważniejsze wydarzenia ze swojego życia, że czytelnik ma okazję przeżywać je razem z nim. Uczciwie i bez owijania w bawełnę obnaża swoje wzloty i upadki, miłości i nienawiści, sukcesy i porażki, nadzieje i depresje. Który z tych elementów jest nam obcy?
Rewelacyjna lektura. Jedna z lepszych biografii, jakie czytałam.

Piękna i prawdziwa!
Niezwykle poruszająca opowieść o drodze do sukcesu, do poznania samego siebie, o trudnych i wzruszających momentach, o trudnych miłościach do pracy, rodziców i partnerów. To historia jednego człowieka, a tyle w niej trafnych uwag i obserwacji, że można je przyjąć bardzo osobiście, potraktować jak swoje i wykorzystywać w codziennym życiu.
Zdecydowanie polecam 🤩🎯

Piękna i prawdziwa!
Zdecydowanie...

🎾 Przekracz Granice Sportowej Pasji: "Open" - Głos Mistrza Tenisa Wreszcie Odkryty! 🏆

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co kryje się za kulisy światowej klasy tenisa? Czy chciałbyś poznać historię, która skrywa się za sukcesami jednego z najwybitniejszych tenisistów wszech czasów? Przygotuj się na wyjątkową podróż przez życie i karierę!

🎾 Białe Karty Przeszłości: "Open" to książka, która odsłania karty z życia tenisowego mistrza. Zanurz się w emocjonującej historii, którą kieruje pasja, determinacja i pragnienie osiągnięcia nieosiągalnego.

🏆 Gra o Wszystko: Czy wiesz, co kryje się za kulisy meczów, które wprawiały w zachwyt miliony? "Open" pozwoli Ci odkryć tajemnice walki na kortach, cierpliwość w treningach i nieustępliwość w dążeniu do celu.

🔍 Kulisy Sukcesu: Odkryj, co tak naprawdę kieruje jednym z najlepszych tenisistów na świecie. Dowiedz się, jak pokonywać przeciwności, budować mentalną wytrzymałość i stać się ikoną sportu.

🎯 Krok za Krokiem do Triumfu: "Open" to nie tylko opowieść o meczach. To także opowieść o człowieku, który przekraczał swoje ograniczenia. Ta książka odkrywa przed Tobą strategie, które prowadzą do osiągnięcia mistrzostwa.

🎾 "Open" to więcej niż autobiografia tenisisty. To opowieść o determinacji, pasji i nieustępliwości. Odkryj kulisy, które składają się na mistrzostwo. 🏆🎾

🎾 Białe Karty Przeszłości:...

• Sport
  • Biografie