Niecne memy. Dwanaście wykładów o kulturze internetu

Okładka książki Niecne memy. Dwanaście wykładów o kulturze internetu Magdalena Kamińska
Okładka książki Niecne memy. Dwanaście wykładów o kulturze internetu
Magdalena Kamińska Wydawnictwo: Galeria Miejska Arsenał nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Galeria Miejska Arsenał
2011-01-01
2011-01-01
kultura internet mem cyberkultura nowe media

Okładka książki Kultury muzyczne – kultury słuchania Tomasz Bielak, Dariusz Brzostek, Karolina Golinowska, Magdalena Kamińska, Piotr Kędziora, Kamil Lipiński, Tomasz Misiak, Krzysztof Moraczewski, Rafał Sowiński, Emilia Stachowska, Mateusz Włodarek
Kultury muzycz... Tomasz Bielak, Dari...

Jedna z nielicznych pozycji omawiających tematykę memów internetowych. Zawiodą się na niej jednak Ci, którzy liczą na szczegółowe omówienie lub choćby wprowadzenie zadowalającej definicji. Memom poświęcono w całości tylko jeden z 12 rozdziałów, choć niemal wszystkie są interesujące. Zauważalne jest doświadczenie Autorki w obcowaniu z nowymi mediami oraz szerokie wykształcenie przejawiające się w licznych koncepcjach, do jakich się Ona odnosi. Analizom brakuje jednak głębi, w przeważającej części jest to praca deskryptywna, a kategoryzacje wprowadza raczej sporadycznie.

Przyjemna lektura dla osób zainteresowanych kulturoznawczą perspektywą badań nad nowymi mediami. Polecam

Rewelacja. Polecam wszystkim cyfrowym tubylcom i innym.

Rewelacja. Polecam wszystkim cyfrowym tubylcom i innym.

• Lektury humanisty
  • Sztuka nowych mediów UCZELNIA

Dodaj cytat z książki Niecne memy. Dwanaście wykładów o kulturze internetu