Wolni od niemocy

Okładka książki Wolni od niemocy Augustyn Pelanowski OSPPE
Okładka książki Wolni od niemocy
Augustyn Pelanowski OSPPE Wydawnictwo: POMOC Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa religia
religia
POMOC Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
2008-01-01
2008-01-01
978-83-7256-895-3

Bardzo wartościowa pozycja, szczególnie dla osób będących w depresji, uzależnieniach różnego rodzaju itp.
Daje nadzieję na lepsze życie, w oparciu o prawdy zawarte w Piśmie Świętym, które przedstawione zostały w formie modlitw, medytacji, rozważań zachęcających do wprowadzenia ich w swoje osobiste życie.
Serdecznie polecam.

Serdecznie polecam.

Mam mieszane uczucia po tej książce. Niby wiele pomocnej treści pokrzepiające serce, ale jednoczesnie odczułem wiele wątpliwości.
Autor często, bardzo daleko wybiega w interpretacjach wydarzeń biblijnych i nadaje ich postaciom własne "profile/charakterystyki" z którymi miałaby się utożsamiać jak największą liczbą czytelników.
Druga sprawa jest, że treść tej książki może być niebezpieczna dla osób zmagajacych się z problemami psychicznymi, m.in. depresja. Autor pobieżnie traktuje takie ludzkie problemy i wskazuję jedno lekarstwo na to - oddanie się Chrystusowi i chlubienie się ze swojej choroby, problemów (poprzez porównanie do różnych postaci) itp.... Nie ma wzmianki o tym że cuda może i się zdarzają, ale są losowe, a łaska buduję na naturze. Jak złamie nogę to pójście do spowiedzi, przyjęcie Eucharystii i wyznanie że "Bog jest moi Panem" nie sprawi że ta noga mi się zagoi. Autor zaleca medytacje i wspólnotę co ma dać "cudowne uzdrowienie". A kończy sie tym że po wielu latach zmagań ludzie mają pretensje do samego Boga że ich nie chce uleczyć, więc te osoby jeszcze bardziej zaciskają zeby by nieść "swój krzyż" i zasłużyć na niebo.
Polecam w tej tematyce konferencje ks. Jacka Prusaka https://youtu.be/2JFxGCw-Xdc?si=XCw0ZdkhL5NzASCl kiedy należy pojść do konfesjonalu a kiedy do gabinetu psychologa.

Druga sprawa jest, że treść tej książki może...

Rewelacja ......

Rewelacja ......

Polecam tą książkę wszystkim, którzy pragną by Jezus ich prowadził przez życie, wszystkim chrześcijanom, którzy szukają pomocy duchowej, mają depresję, zaburzenia odżywiania, kryzys egzystencjalny, nie mają sił do życia, do realizowania siebie, swojego powołania, swoich celów... Polecam wszystkim, którzy myślą, że są słabi, że nic nie mogą w życiu ciekawego osiągnąć, że są beznadziejni... Wszystkim, którzy nie radzą sobie z nałogiem i przez to popadają w grzech.

Warto przeczytać, by zobaczyć, że w każdej (nawet tej najbardziej beznadziejnej) sytuacji nie jesteśmy sami. Zmienia zupełnie sposób myślenia i patrzenia na niektóre sprawy.

Bardzo długo czytałam tę pozycję, jako że nie jest to książka na raz. Trzeba czytać ją powoli, gdyż wymaga wielu przemyśleń, znajduje się w niej sporo odniesień do Bibli. Bardzo wartościowa, jest jak długa i głęboka modlitwa dzięki której człowiek zrozumie wiele rzeczy, a nawet podniesie się z "pochylenia".

Zawsze się uśmiecham gdy czytam hasła typu-"ta książka zmieni twoje życie".Nigdy to się nie zdarzyło...dopóki nie kupiłem tej pozycji.Jest niesamowita,bardzo głęboka i dotykająca serca.W czasie czytania tej książki wzrastała moja nadzieja i poczucie własnej wartości.Mistrzostwo świata.Zresztą nazwisko autora to najlepsza zachęta do sięgniecia po to cudenko.

Książka wspaniała. Zdecydowanie jeden z numerów jeden w moim życiu! Warto przeczytać. Czyta się ją miesiącami, latami się do niej dojrzewa, wraca się do niej ciągle. Za każdym razem gdy po nią sięgam odkrywam coś nowego. Lubię otwierać ją na którejkolwiek ze stron. Naprawdę mocna pozycja. Polecam każdemu.

To jest mistrzostwo co jest zawarte w tej książce.Gdy jesteś zmęczony,zawiedzony książkami "coach" jak być.. jak zyć itd, albo gdy znajdujesz sie w czarnej d..... sięgnij po nią proszę, nie zawiedziesz się.

• Religia
  • Religijne