Rośliny lecznicze

1984-01-01
czeski
Marta Pancikova, Krystyna Kwaśniewska-Mżyk
rośliny leki

Okładka książki Rośliny kosmetyczne Bohumír Hlava, František Pospíšil, František Starý
Ocena 6,0
Rośliny kosmet... Bohumír Hlava, Fran...
Okładka książki Koně - historie a současnost Petr Holzner, Přemysl Neumann, Antonie Pellarová, Karel Trojan
Ocena 6,0
Koně - histori... Petr Holzner, Přemy...
więcej Więcej

Ciekawa pozycja, dużo informacji i piękne ilustracje. Mam duży sentyment do tej książki.

Bardzo dobry atlas roślin leczniczych. Zawiera on nie tylko rysunki i opisy poszczególnych ziół, lecz również informacje dotyczące działania, użytkowania oraz ewentualnej uprawy. Dla wszystkich zainteresowanych ziołolecznictwem będzie to z pewnością przyjemna lektura.

Bardzo dobra książka z opisem najpotrzebniejszych ziół w fitoterapii. Książka nie skupia się raczej na zastosowaniach kulinarnych i pomija warzywa.
Rośliny mają opis co leczą w formie łacińskich skrótów, ale na szczęście jest legenda.
Bardzo dobre ilustracje z zadbaniem o szczegóły, opis roślin (w tym trujących), kalendarz zbiorów (z podziałem na korzeń, liść, ziele,...

Bardzo solidne kompendium wiedzy na temat roślin leczniczych. Pomimo upływu lat bo książka nie jest młoda, zaskakująco aktualna i pomocna.

• 2016
  • Encyklopedie, słowniki, podręczniki, atlasy itd.
  • A3) -- POSIADAM
  • Na składzie
  • Dieta i rozwój
  • Naukowe i atlasy

Dodaj cytat z książki Rośliny lecznicze