Nie tylko „Piórka”. Fraszki, wiersze, bajki

Okładka książki Nie tylko „Piórka”. Fraszki, wiersze, bajki
Jan Izydor SztaudyngerAnna Sztaudynger-Kaliszewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie poezja
poezja
Wydawnictwo Łódzkie
1986-01-01
1986-01-01
wiersze fraszki bajki piórka wiórki

więcej Więcej

Podtytuł — "Fraszki, wiersze, bajki" — nieźle oddaje zawartość książki. To chyba wszystkie opublikowane utwory i utworki Autora, a do tego jeszcze garść z rękopisów, można więc uznać, że dostajemy dzieła zebrane Sztaudyngera. Powstawały przez całe dziesięciolecia — pierwsze wiersze pochodzą z tomu wydanego w 1925, a ostatnia datowana fraszka powstała w 1970 roku, dwa...

1977

Mówi się: tomik poezji. I nie bez powodu. Poezję powinno się przyjmować w małych dawkach, zwłaszcza krótkie formy. A to jest tomiszcze. Chyba wszystkie dzieła zebrane Sztaudyngera, chronologicznie. Wydanie z 1980 a więc kiepski papier, cienkie kartki w których druk i ilustracje przebijają na drugą stronę, bardzo mała czcionka. Czyta się z trudnością.
Wiersze mnie nie...

1957
1943

Gdy chodzi o fraszki to Sztaudynger był istnym geniuszem. Nie wiem jak to wszystko wymyślał, ale humor i trafność jego kawałków do dziś rozbawia.

Sztaudynger to musiał być świetny gość :)

• Dawno przeczytane
  • Poezja
  • Klasyka
  • 2019
  • Poezja polska

Jan Izydor Sztaudynger Nie tylko „Piórka”. Fraszki, wiersze, bajki Zobacz więcej