Zagubieni w czasie

Melissa de la Cruz Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Błękitnokrwiści (tom 6) fantastyka, fantasy, science fiction
Lost In Time
Błękitnokrwiści (tom 6)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Kaczarowska
błękitnokrwiści wampiry miłość

Pięć wcześniejszych tomów owej powieści dane mi było czytać prawie rok temu. Czemu za „Zagubionych w czasie” zabrałam się aż tak późno? Dwa ostatnie tomy są dość trudno dostępne na rynku, toteż nie zakupiłam odrazu całej serii, choć brakujące części finalnie zdobyłam dosyć sprawnie. Przez ten rok zgłębiłam jednak inne lektury i po tym złotym roku przerwy od Melissy de la...

To chyba najlepsza część z całej serii. Zagubieni w czasie to szósty tom Błękitnokrwistych. Od samego poczatku książka mnie zainteresowała. W ogóle bałam się, że każda część będzie tak samo średnia jak pierwsza. Na szczęście z każdą kolejną jest coraz lepiej a ta podobała mi się najbardziej. Mamy tu jak zwykle wątek Schuyler, która dalej nie może cieszyć się spokojnym...

Schuyler w tym tomie jest absurdalnie bezużyteczna.
Każda strona tej książki przynosi rozczarowanie i ból.
Jedyny plus to brak rozpisywania podchodzenia każdego elementu odzieży jaki noszą bohaterowie.

Przy ciężkim przejściu pierwszego tomu do drugiego i kolejnych faktycznie saga zaczęła się lepiej przedstawiać jednak inne serie Lux, Szeptem, Dary Anioła czy Niezgodna są o wiele lepsze. Dlatego uważam że tą sagę jest lepiej przeczytać jako pierwszą przed tymi co podałam wcześniej, bo po takich książkach ta przynosi lekki zawód.

"Nie bój się przyszłości, razem stawimy jej czoło."

Przyszłość Błękitnokrwistych maluje się w ciemnych barwach, Zgromadzenia się rozsypują, wampiry chcą się ukryć, istnienie upadłych aniołów jest coraz bardziej zagrożone. Schuyler Van Alen, córka Gabrieli Bez Skazy nie może na to pozwolić. Według przepowiedni to ona ma przynieść pokój Błękitnokrwistym... Jednak dziewczyna...

Przyznam, że książka mogłaby być lepsza. Ale to nic. Jeśli ktoś nie jest tak wybredny jak ja, to przeczyta tą serię. Mi się bardzo dłużyła, momentami była śmiertelnie nudna. Chyba nie trafiłam tym razem, choć wampiry uwielbiam.

Nic bardziej nie boli niż "Odwieczne" miłości, dusze, bliźniacy - o których ważności więzach z takim przejęciem tyle razy wspominano - mający za nic swoją przeszłość. To nie jest łamanie konwenansów, to w całości wygląda jak śmieszny i dziki bunt nastolatków zaprezentowany przez autorkę.
Kiedy z miłości Kingsleya i Mimi wyziera ta prawdziwość, tak związki Jacka i S. oraz...

Przeczytałam książkę na jednym wdechu. Chociaż o wiele bardziej zaciekawiły mnie losy Allegry i Bena, Mimi i Kingsleya oraz relacje między Mimi a Oliverem. Zawiodłam się na fabule o Schuyler i Jacku, ale nadal mam chrapkę na siódmy tom. Mam cichą nadzieję na zekranizowanie wszystkich siedmiu tomów. :)

Seria przeczytana bardzo dawno. Mogę powiedzieć jednogłośną opinię - rewelacja! Urzekła mnie inna wizja wampirów, połączenie z wierzeniami i reinkarnacją, a także opisy miejsc (w każdej książce inne miejsce). Naprawdę warto przeczytać!

Dyskusje

1 709